JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Propaganda sú tí druhí

V roku 1953 vypukli v bývalom východnom Nemecku nepokoje. Bertolt Brecht ako reakciu napísal báseň Riešenie. Vedenie krajiny lamentovalo, ...

[Richard Filčák]

Fraškovitý pokus o puč, dobre zorganizovaná represia

Neskoro večer 15. júla sa počas niekoľkých hodín udial zinscenovaný pokus o prevrat. Prevrat jednomyseľne odsúdili parlamentné strany, ...

[Joachim Becker]

Podat ruku nebo strhnout do propasti?

Před pár dny média přinesla zprávu o muži muslimského vyznání, který ve Švédsku odmítal potřást kolegyním v zaměstnání rukou, ...

[Vendula Filipova]

Peter Weisenbacher - články

Nezávislosť NGO?

Blog Ľudské práva | 18.02.2016

Čo to je a je to na Slovensku vôbec dosiahnuteľné?

Sadomasochisti bulváru aj v roku 2015

Blog Ľudské práva | 09.04.2015

Screenshotovanie súkromnej komunikácie sociopatmi a jej zverejňovanie bulvárom začína naberať patologické rozmery.

Charlie Hebdo je memento i pre Slovensko

Blog Ľudské práva | 08.01.2015

Keď som včera večer podával ruku francúzskemu veľvyslancovi a hovoril, že hodnoty slobody a ľudských práv, za ktoré jeho spoluobčania položili životy, budeme brániť aj naďalej, mal som na mysli aj našich lokálnych topiteľov mlynským kameňom a pastierov kultúry smrti. Náboženský fanatizmus je nebezpečenstvo, nie konkrétne náboženstvo.

Taliban dostal po frňáku

Blog Ľudské práva | 30.10.2014

Ak partička náboženských extrémistov terorizuje obyvateľstvo nejakej krajiny obvykle to prerastie do podoby, že je nevyhnutný vojenský zásah. Vďaka, že máme demokraciu, právny systém a Ústavný súd.

Koniec vojny nie je mierom pre každého

Blog Ľudské práva | 25.09.2014

Prednedávnom vyšla právnikovi a politológovi Danielovi Šmihulovi nová a mimoriadne zaujímavá kniha "K otázkam medzinárodných vzťahov" v ktorej sa z rôznych uhlov zaoberá i otázkami ľudských práv v medzinárodnom kontexte. Napriek tomu, že zďaleka nie vo všetkom s autorom súhlasím, jedná sa o, v slovenskom prostredí, výnimočne kvalitný text, ktorý si zalúži pozornosť. Prinášame úryvok.

Biznis viac ako ľudské práva?

Blog Ľudské práva | 26.06.2014

Prvý prezidentský "brebt" Andreja Kisku bol o ľudských právach a liste ôsmych MVO z iniciatívy Inštitútu ľudských práv (IĽP), aby ich spomínal na rokovaniach s predstaviteľmi krajín, ktoré ich systematicky porušujú.

Homofóbia sa liečiť dá

Blog Ľudské práva | 29.05.2014

Dnes cirkevná definícia manželstva a rodiny v ústave, zajtra náboženstvo v inom zákone, pozajtra súdime podľa biblie, alebo šaríje?

Kultúra smrti?

Blog Ľudské práva | 27.02.2014

Keď slovenskí biskupi poslali pred Vianocami do kostolov na povinné čítanie list plný nenávisti, zloby a klamstiev, myslel som si o nich niečo zlé. Myslel som si, že chcú zakryť svoje prúsery ako podozrenie z prania špinavých peňazí arcibiskupom Sokolom, odvolávanie a mediálne naťahovačky s jeho nasledovníkom a zvaliť všetky problémy sveta na gejov a lesby. „Vďaka“ holokaustu to už totiž nejde na židov. Mýlil som sa, bola to hlboká sebareflexia.

Bojkot Soči?

Blog Ľudské práva | 13.02.2014

Nezmyselná otázka v tejto chvíli? Rovnako nezmyselná ako tvrdenie, že politika na olympiádu nepatrí. Áno nepatrí, asi ako komercia.

Šaron vojnový zločinec

Blog Ľudské práva | 13.01.2014

V sobotu sa stala smutná udalosť, zomrel generál a bývalý premiér Ariel Šaron. Skôr ako (sme) ho stihli postaviť pred súd. Mainstream je plný bilancovania jeho kariéry, dovoľte mi, aby som vám ho priblížil ako vojnového zločinca.

Prvý raz a na výbornú

Blog Ľudské práva | 09.01.2014

Dnes netreba hľadať dlho, aby človek prepadol skepse. Ak je to niečo slovenské a spojené s ľudskými právami, ani nehovoriac. Ešte do toho zopár generalizácií o mládeži a je to na povraz, alebo, žeby nie?

Rok ľudských práv

Blog Ľudské práva | 31.12.2013

Koncom roka vládne všeobecná tendencia rekapitulovať, ja však cítim potrebu ďakovať.

Vianočná amnestia

Blog Ľudské práva | 23.12.2013

Prezident Putin má ku koncoročným amnestiám asi afinitu. Veď prezidentom sa stal po silverstrovskom abdikovaní do vodky naloženého Jeľcina. Putinovou prvou, a nepochybne tou, ktorá ho tam dostala, aktivitou bolo Jeľcina amnestovať.

Estrela: hanba v Deň ľudských práv

Blog Ľudské práva | 19.12.2013

Iba sedem hlasov chýbalo na to aby Estrela, teda správa o sexuálnych a reprodukčných právach nemusela byť stiahnutá z rokovania Európskeho parlamentu. Žiaľ nenašli sa a to práve v Deň ľudských práv. Väčšiu hanbu si EU práve v dobe keď je jej budúcnosť neistá, no zároveň je pre mnohých, napr. na Ukrajine, stále nositeľkou civilizačných a kultúrnych ideálov a nádejou asi ani urobiť nemohla.

Čo nás po ľudských právach!?

Blog Ľudské práva | 10.12.2013

Dnes je „zasa“ 10. december, Deň ľudských práv, ale mňa už prestáva baviť oslavovať. Nie preto, že by som si nevážil prácu ľudí, ktorí stáli za Všeobecnou deklaráciou ľudských práv alebo nebodaj nepovažoval jej text za jeden z najvznešenejších výsledkov civilizácie. To vôbec nie, oslavovať ich a nás sú dve odlišné veci. A my teda nemáme čo oslavovať.

Odporúčame

Video

Varoufakis: Capitalism will eat democracy unless we speak up vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2016 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist