JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Peter Weisenbacher - články

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Blog Ľudské práva | 13.12.2016

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, sú v stanoch, pri teplote -4C utečenci, ktorí mohli a mali byť aj u nás by bolo zvrátené. Nemenej perverzné boli slova premiére Fica na staníckom sneme v ten istý deň.

Odporovať Číne je strategický záujem Slovenska

Blog Ľudské práva | 03.11.2016

Čína nie je a ani tak skoro (ak vôbec) nebude najväčšia ekonomika sveta, Európska Únia je. Kto to nevie nerozumie ekonómii ani politike. Niektorí hovoria, že stretávania sa s Dalajlámom, zastávanie sa demokracie, slobody a ľudských práv voči Číne môžu chcieť, alebo robiť iba nereálni a naivní romantici žijúci mimo realpolitiku, ale čo ak je to naopak?

Nezávislosť NGO?

Blog Ľudské práva | 18.02.2016

Čo to je a je to na Slovensku vôbec dosiahnuteľné?

Sadomasochisti bulváru aj v roku 2015

Blog Ľudské práva | 09.04.2015

Screenshotovanie súkromnej komunikácie sociopatmi a jej zverejňovanie bulvárom začína naberať patologické rozmery.

Charlie Hebdo je memento i pre Slovensko

Blog Ľudské práva | 08.01.2015

Keď som včera večer podával ruku francúzskemu veľvyslancovi a hovoril, že hodnoty slobody a ľudských práv, za ktoré jeho spoluobčania položili životy, budeme brániť aj naďalej, mal som na mysli aj našich lokálnych topiteľov mlynským kameňom a pastierov kultúry smrti. Náboženský fanatizmus je nebezpečenstvo, nie konkrétne náboženstvo.

Taliban dostal po frňáku

Blog Ľudské práva | 30.10.2014

Ak partička náboženských extrémistov terorizuje obyvateľstvo nejakej krajiny obvykle to prerastie do podoby, že je nevyhnutný vojenský zásah. Vďaka, že máme demokraciu, právny systém a Ústavný súd.

Koniec vojny nie je mierom pre každého

Blog Ľudské práva | 25.09.2014

Prednedávnom vyšla právnikovi a politológovi Danielovi Šmihulovi nová a mimoriadne zaujímavá kniha "K otázkam medzinárodných vzťahov" v ktorej sa z rôznych uhlov zaoberá i otázkami ľudských práv v medzinárodnom kontexte. Napriek tomu, že zďaleka nie vo všetkom s autorom súhlasím, jedná sa o, v slovenskom prostredí, výnimočne kvalitný text, ktorý si zalúži pozornosť. Prinášame úryvok.

Biznis viac ako ľudské práva?

Blog Ľudské práva | 26.06.2014

Prvý prezidentský "brebt" Andreja Kisku bol o ľudských právach a liste ôsmych MVO z iniciatívy Inštitútu ľudských práv (IĽP), aby ich spomínal na rokovaniach s predstaviteľmi krajín, ktoré ich systematicky porušujú.

Homofóbia sa liečiť dá

Blog Ľudské práva | 29.05.2014

Dnes cirkevná definícia manželstva a rodiny v ústave, zajtra náboženstvo v inom zákone, pozajtra súdime podľa biblie, alebo šaríje?

Kultúra smrti?

Blog Ľudské práva | 27.02.2014

Keď slovenskí biskupi poslali pred Vianocami do kostolov na povinné čítanie list plný nenávisti, zloby a klamstiev, myslel som si o nich niečo zlé. Myslel som si, že chcú zakryť svoje prúsery ako podozrenie z prania špinavých peňazí arcibiskupom Sokolom, odvolávanie a mediálne naťahovačky s jeho nasledovníkom a zvaliť všetky problémy sveta na gejov a lesby. „Vďaka“ holokaustu to už totiž nejde na židov. Mýlil som sa, bola to hlboká sebareflexia.

Bojkot Soči?

Blog Ľudské práva | 13.02.2014

Nezmyselná otázka v tejto chvíli? Rovnako nezmyselná ako tvrdenie, že politika na olympiádu nepatrí. Áno nepatrí, asi ako komercia.

Šaron vojnový zločinec

Blog Ľudské práva | 13.01.2014

V sobotu sa stala smutná udalosť, zomrel generál a bývalý premiér Ariel Šaron. Skôr ako (sme) ho stihli postaviť pred súd. Mainstream je plný bilancovania jeho kariéry, dovoľte mi, aby som vám ho priblížil ako vojnového zločinca.

Prvý raz a na výbornú

Blog Ľudské práva | 09.01.2014

Dnes netreba hľadať dlho, aby človek prepadol skepse. Ak je to niečo slovenské a spojené s ľudskými právami, ani nehovoriac. Ešte do toho zopár generalizácií o mládeži a je to na povraz, alebo, žeby nie?

Rok ľudských práv

Blog Ľudské práva | 31.12.2013

Koncom roka vládne všeobecná tendencia rekapitulovať, ja však cítim potrebu ďakovať.

Vianočná amnestia

Blog Ľudské práva | 23.12.2013

Prezident Putin má ku koncoročným amnestiám asi afinitu. Veď prezidentom sa stal po silverstrovskom abdikovaní do vodky naloženého Jeľcina. Putinovou prvou, a nepochybne tou, ktorá ho tam dostala, aktivitou bolo Jeľcina amnestovať.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist