JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Peter Weisenbacher - články

Estrela: hanba v Deň ľudských práv

Blog Ľudské práva | 19.12.2013

Iba sedem hlasov chýbalo na to aby Estrela, teda správa o sexuálnych a reprodukčných právach nemusela byť stiahnutá z rokovania Európskeho parlamentu. Žiaľ nenašli sa a to práve v Deň ľudských práv. Väčšiu hanbu si EU práve v dobe keď je jej budúcnosť neistá, no zároveň je pre mnohých, napr. na Ukrajine, stále nositeľkou civilizačných a kultúrnych ideálov a nádejou asi ani urobiť nemohla.

Čo nás po ľudských právach!?

Blog Ľudské práva | 10.12.2013

Dnes je „zasa“ 10. december, Deň ľudských práv, ale mňa už prestáva baviť oslavovať. Nie preto, že by som si nevážil prácu ľudí, ktorí stáli za Všeobecnou deklaráciou ľudských práv alebo nebodaj nepovažoval jej text za jeden z najvznešenejších výsledkov civilizácie. To vôbec nie, oslavovať ich a nás sú dve odlišné veci. A my teda nemáme čo oslavovať.

Krvavé darčeky pod stromček?

Blog Ľudské práva | 05.12.2013

Koľko z vás počulo o minerále zvanom koltán? Ani neodpovedajte, skúste radšej na toto: tušíte, že ho každodenne nosíte so sebou takmer všade, a že je na jeho ťažbe postavená vojna, ktorá stála život už viac ako 5 miliónov ľudí?

Hanbím sa Banskobystričania!

Blog Ľudské práva | 24.11.2013

Hanbím sa, ale nie za voličov, ale za to, že sme nedokázali postaviť alternatívu ku skorumpovanému a zdiskreditovanému establišmentu.

Nebojím sa Kotlebu, ale Freša

Blog Ľudské práva | 11.11.2013

Súhlasím s Oskarom Dobrovodským. Povedal veľa škaredých vecí o politikoch. Fakt, že sa stal poslancom je dôkazom, že mal pravdu.

Sacharovova cena: ťažká voľba europoslancov

Blog Ľudské práva | 03.10.2013

Nezávidím europoslancom. Nie platy, rozhodnutie kto dostane tohtoročnú prestížnu Sacharovovu cenu, ktorú práve Európsky parlament udeľuje. Cena za slobodu myslenia patrí osobnostiam, ktoré bojujú za ľudské práva a demokraciu.

Špička putinovského ľadovca

Blog Ľudské práva | 27.09.2013

Ženy v tábore musia pracovať 16 -17 hodín denne a spať majú dovolené iba štyri hodiny. Často sú bité a je im odopierané jedlo, voda ba aj použitie záchodov.

Žijeme v 1984?

Blog Ľudské práva | 24.06.2013

Nejestvuje ani jeden prípad odhalenia teroristického útoku pomocou „zostrených“ bezpečnostných prehliadok na letiskách zavedených po roku 2001.

Kto má väčší Kuffa, alebo Hrušovský?

Blog Ľudské práva | 23.05.2013

Kto má väčší negatívny vplyv na ľudské práva? Kuffa, Hanus, Koňýk, Hrušovský, alebo Ziolkovský?

Zhrdzavená lady

Svet | 12.04.2013

Servilná patetickosť s akou reflektovali slovenské média úmrtie bývalej britskej premiérky Margaret Thatcher ja porovnateľná hádam iba s estetikou straníckej tlače keď zomrel Leonid Iljič Brežnev. Británia je vraj v smútku, vraj prišli o svoju záchrankyňu a my o svoju osloboditeľku spod sovietskeho jarma.

Zabudnite na registrované partnerstvá

Blog Ľudské práva | 21.02.2013

Desaťtisíce Francúzov v uliciach protestovali proti svadbám homosexuálov. Státisíce demonštrovali za. Milióny zvolili do vlády stranu, ktorá manželstvo osôb rovnakého pohlavia legalizovala. Demokracia. Väčšina umožnila menšine získať rovnaké práva, ako má sama.

Zachráňte vojaka Manninga

Blog Ľudské práva | 29.01.2013

Tom Nicholson vydal o spise Gorila knihu, ktorá sa dobre predáva, je slávny a mnoho ľudí mu posiela peniaze, aby sa touto kauzou zaoberal a pritom nestrádal. Bývalý SIS-kár Peter, vďaka ktorému spis vôbec existuje, kvôli svojej čestnosti a zásadovosti prišiel najprv o prácu, potom o rodinu a nakoniec i o zdravie a majetok. Nie nepodobné je i porovnanie Julian Assange a Bradley Manning.

Plebs v Opere

Editorial | 14.01.2013

Vyvrcholením tohtoročnej plesovej sezóny bol tradičný Kontrabál pokračujúci v tradícii založenej Egonom Bondym. V sobotu večer vystúpili mladí slovenskí umelci, čítali sa básne, stretla sa intelektuálna (minimálne ľavicová) elita národa a dobročinným rozmerom tohto podujatia bolo rozdávanie teplého jedla ľudom bez domova a to všetko s kulisou historického národného divadla.

Guantánamo na večné časy?

Blog Ľudské práva | 11.01.2013

Ak by Barack Obama konal podľa toho, čo hovorí, bol by asi najprogresívnejším americkým prezidentom všetkých čias, v ľudskoprávnej oblasti určite.

Obama: Mučitelia sudcami?

Blog Ľudské práva | 06.11.2012

Dnes si američania zvolia nového, alebo staronového prezidenta, práve končí kampaň na ktorej stoja dvaja viditeľne vyčerpaní muži. Na jej začiatku, práve v deň, keď Barack Obama odštartoval svoju kampaň za znovuzvolenie sa po viac ako troch rokoch, obnovili "súdne" konania na vojenskej základni Guantanámo. Konkrétne s päticou obvinených z teroristických aktivít proti USA, najmä útokov z 11. septembra 2001. Zatvorenie Guantanáma a zrušenie vojenských tribunálov pritom patrili medzi hlavné predvolebné sľuby súčasného prezidenta Spojených štátov, nepochybne prispeli k jeho medzinárodnej obľube a renomé návratu k hodnotám práva a spravodlivosti po "kovbojských" rokoch Georgea W. Busha.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist