JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Peter Weisenbacher - články

Malý výbor pre vládu, veľké gesto pre LGBT

Slovensko | 04.10.2012

V stredu vláda schválila, bez zásadnejších ťažkostí Výbor pre LGBTI ľudí, ktorý bude pôsobiť pri Rade vlády pre ľudské práva národnostné menšiny a rodovú rovnosť. Na prvý pohľad sa to môže zdať byť maličkosťou, technicizmom či dokonca malichernosťou, no v skutočnosti to hovorí dve podstatné veci o tejto krajine a jej súčasnej vláde.

Vtáčkovia, siroty a blázni na rádiu Viva

Editorial | 19.09.2012

Počúvam to už dlho, tie porovnania s tridsiatymi rokmi minulého storočia. Je to logické, je znova kríza a už aj najbohatšie krajiny sú plné armád nezamestnaných a nespokojných. Dlho som si myslel, že sú to neoprávnené obavy, kuvikanie, nežijeme predsa v dobách temna. To isté si však hovorili aj ľudia, ktorý len o pár rokov neskôr boli zbavení všetkých práv a nakoniec skončili v plynových komorách. Holokaust predchádzalo obdobie rozkvetu vedy, techniky, umenia a ideálov modernizmu.

Putinovi po kostole hvízdať

Editorial | 06.08.2012

"Panna Mária, vyžeň Putina!" alebo "Patriarcha verí v Putina, ...radšej by mohol v Boha!" Tak aj za tento refrén pred týždňom predĺžil moskovský súd väzbu aktivistkám z punkovej kapely Pussy Riot na ďalších šesť mesiacov. Ak ich uznajú za vinné, hrozí im sedem rokov väzenia.

Dúhový PRIDE 2012 -do tretice všetko dobré?

Editorial | 10.06.2012

Gratulujem polícií a aj všetkým ďalším štátnym orgánom, že po troch rokoch dokázali zabezpečiť pokojný a nerušený priebeh riadne nahláseného verejného zhromaždenia v medziach nie len zákona, ale i slušného správania.

Detské choroby a homosexualita

Editorial | 14.05.2012

Keď som bol malý, tak som si myslel, že deti nosí bocian, darčeky ježiško a dokonca, že ľudia v Afrike sú preto čierni, lebo tam svieti veľa slnko.

Wikileaks a poslední budú prvými

Editorial | 25.01.2012

Uplynulé, "krízové" Vianoce priniesli rôznym ľudom v rôznych krajinách pozoruhodnú nádielku.

Slovensko: ľudské práva a podobné sprostosti

Editorial | 13.12.2011

Na Slovensku sa toho o ľudských právach narozpráva mnoho, ale to skôr o „ľudských právach“, keďže mnohí majú tendenciu si pod tým predstavovať všetko možné.

Gejovia a lesby sa diskriminujú aj sami

Editorial | 19.10.2011

Gej a lesbické bary poznáme aj na Slovensku.

Výstava Bratislava 80. rokov je o všeličom inom ako o Bratislave 80. rokov

Editorial | 14.09.2011

Nedávno zrekonštruovaná Bratislavská historická radnica -ako sama o sebe marketingovo hovorí "nová stará radnica"- tvorí spolu so susediacim Apponyiho palácom konečne mestské múzeum hodné hlavného mesta krajiny Európskej únie v roku 2011.

Dúhový PRIDE 2011: reparát zo štátu

Editorial | 03.06.2011

Slovensko stojace na špici civilizovaného sveta v tolerancii gejov? Fikcia? Nie, história. Slovensko ako súčasť vtedajšieho Rakúskeho mocnárstva v roku 1787 bolo prvou krajinou na svete kde bol zrušený trest smrti za homosexuálny styk. A nahradený - v porovnaní humánnou - trojmesačnou terapiou nútenými prácami. To bolo však skutočne dávno, za cisára Jozefa II. Dnes má Slovensko problém čo i len prijať na pôde svojho demokratického a ľudskými právami sa oháňajúceho parlamentu čisto proklamatívne uznesenie o pohoršení nad tým, že trest smrti za „homosexualitu“ ešte stále niekde existuje.

Epay karty na Vás, nenažranci chudobní!

Editorial | 17.03.2011

Najvýznamnejšie politické rozhodnutia sa vraj robia tesne pred obedom a najpodstatnejšie informácie sa dozviete len náhodou.

Dúhou proti hnedej nenávisti a šedému mlčaniu aj v roku 2011!

Editorial | 10.02.2011

Dúhový PRIDE Bratislava pokračuje aj v tomto roku. Najväčšie LGBT podujatie na Slovensku sa tento rok uskutoční v sobotu 4.júna. Za organizátorov a organizátorky sľubujem ešte zaujímavejší hudobný program, viac kultúrnych sprievodných podujatí, dôraznejšiu artikuláciu ľudskoprávnej idei pochodu a väčšiu bezpečnosť.

Assange za všetkých, všetci za Assangea

Editorial | 10.12.2010

Firmy, ktoré sa pod tlakom americkej vlády predvčerom rozhodli podraziť jedného zo svojich zákazníkov -Wikileaks- sa zobudili do úplne inej reality s akou zaspávali keď si mysleli, že internet je len ďalšie územie, ktoré môžu kolonizovať. Tisícky hackitivistov ochromili ich fungovanie.

Fico ovládol Bratislavu..

Editorial | 29.11.2010

...alebo aspoň "Ficov Ftáčnik ovládol Bratislavu", tak takéto titulky som očakával od pravicových médií po zverejnení jasného víťazstva nezávislého kandidáta na primátora Bratislavy.

MFF Bratislava 2010: krok správnym smerom

Autonómna zóna | 16.11.2010

Predsunutie dvanásteho ročníka Medzinárodného filmového festivalu (IFF) Bratislava o mesiac mu pomohlo.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist