JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Peter Weisenbacher - články

MFF Bratislava 2010: nenechajte si ujsť

Autonómna zóna | 05.11.2010

Medzinárodný filmový festival Bratislava začína tento rok o mesiac skôr, teda už dnes, piatok 5. novembra. Dvanásty ročník ponúkne dve stovky filmov (z toho 111 celovečerných). Premietania a sprievodné podujatia sa našťastie uskutočnia aj mimo nechvalne známeho Auparku a po závere v Bratislave sa presunie postupne do regiónov: Košíce (12.-14.11.), Banská Bystrica (15.-16.11.) a Žilina (17.-18.11.).

Na Pohode v nepohode

Editorial | 08.07.2010

Pred rokom, len pár hodín po tragédii na letnom festivale Pohoda, keď nebolo jasné, ani čo sa presne stalo, sa jeho organizátori v jedno so svojich prvých verejných vystúpení rezolútne vyjadrili, že za to nemôžu.

Ani jedno víťazstvo, tretia vláda.

Editorial | 13.06.2010

Je neuveriteľné aká krátka je pamäť Slovákov keď sa môžu dnes ráno tešiť zo "zmeny", alebo porážky Fica (či "ľavice"). Možno je to ale neschopnosť počítať, uveďme teda pre začiatok pár čísiel.

Tradičná, slovenská, fašistická rodina

Slovensko | 24.05.2010

Presne toto slovné spojenie ma napadlo, keď som s hnusom sledoval, ako v sobotu poobede na Hviezdoslavovom námestí jeden z neonacistov držiacich transparent "Na podporu tradičnej rodiny. Proti perverznosti." hodil slzotvorný granát smerom k tehotnej mladej žene.

Rainbow Warriors

Editorial | 20.05.2010

Keď minulý rok v lete pred prezidentským palácom čínski tajní agenti mlátili slovenských ľudsko-právnych aktivistov a aktivistky malo to aj jeden nepredpokladateľný dôsledok: v následnej eufórii spôsobenej v treťom sektore nebývalým záujmom mainstreamových médií i verejnosti o ľudské práva a slobody dokázali prekonať staré krivdy a zášti aj lídri gejsko-lesbickej komunity a začať spolu konštruktívne pracovať.

Čo je malé to je dobré: slovenský Febiofest 2010

Autonómna zóna | 09.04.2010

Obdobie od konca Medzinárodného filmového festivalu Bratislava (IFF) do začiatku prehliadky filmu, televízie a videa -ako sa nesúťažná slovenská časť nazýva- Febiofest by som nazval "zimnou uhorkovou sezónou".

KDH-ácky Disneyland v Bratislave už čoskoro!

Editorial | 26.01.2010

Egon Schiele nazval začiatkom dvadsiateho storočia Český Krumlov mŕtvym mestom. Miloval ho fascinoval ho, aj preto, že tam čas zastal už niekoľko storočí pred tým ako ukazoval kalendár. Moju rodnú Bratislavu mám nemálo rád i ja, odmietol som ju opustiť kvôli školám i zamestnaniam, má charakter.

Smrť made in Slovakia

Editorial | 23.12.2009

Hlúpy a bohorovný mýtus o "holubičom" národe sa na Slovensku vyvracia ťažko práve preto, že nie je založený na žiadnych faktoch, nie naopak. Pretrváva stále a podvedome (alebo programovo?) je vzťahovaný aj na také odťažité oblasti ako zbrojársky priemysel. Dvadsať rokov od revolúcie slovenská verejná mienka žije v liberálnom sne 90. rokoch o mierotvorcoch.

Filmový festival Bratislava 2009: po novom a lepšie

Autonómna zóna | 08.12.2009

Medzinárodný filmový festival Bratislava sa tento rok prehupol už do druhej dekády svojej existencie. Na rozdiel od predošlého, jubilejného ročníka keď stagnoval, tentoraz tešil. Novým vizuálom, riaditeľom, skutočne medzinárodným tímom a posunom bližšie k festivalovej atmosfére.

Dawkinsov blud

Autonómna zóna | 07.10.2009

S potešením som zistil, že sa v slovenských kníhkupectvách objavil český preklad slávnej knihy profesora Richarda Dawkinsa The God Delusion pod názvom Boží blud. Do česko-slovenského prostredia ho prinieslo pražské vydavateľstvo Academia v rámci svojej edície Galileo, v ktorej sa objavujú práce vedcov so širším posolstvom a výpovednou hodnotou.

Veľkí a malí Eichmannovia

Svet | 17.09.2009

Na výročie holokaustu (šoa), doviezlo izraelské veľvyslanectvo v rámci programu zlepšovania imidžu štátu Izrael vo svete, na Slovensko Rafaela "Rafi" Eitana, veliteľa známej "Operácie Eichmann". Cieľ bol jasný, odpútať pozornosť verejnosti od minuloročného útoku na Palestínu, počas ktorého spáchala izraelská armáda vojnové zločiny a preniesť záujem späť, na utrpenie židov počas druhej svetovej vojny. Starý trik, ktorý Izraelu žiaľ takmer všetci v rámci politickej korektnosti "žerú".

Men in black

Slovensko | 28.06.2009

Vojak čestnej stráže padá a takmer sa napichne na bodák, kolegovia ho rýchlo upratujú bočnou bránou. Nehorázne dusno, nízky tlak, čakáme. Konzervatívec, liberál, budhista a anarchista. Na Gašparoviča, ktorý sa stal zhodou náhod prezidentom a tak mu to prischlo znova, veď v obleku vyzerá elegantne. Stojíme pod balkónom a tlmeným hlasom si dohovárame choreografiu. Vo chvíli keď vyjde, zdvihneme nad hlavy nápis "Ľudské práva v Číne".

Košický Abu Ghraib

Slovensko | 14.04.2009

Mediálne šialenstvo nasledujúce po zverejnení fotografii amerických vojakov a väzňov v irackej väznici Abu Ghraib pred takmer piatimi rokmi som považoval za oprávnené a dokonca až žiaduce. Napriek tomu, že obvykle sa snažím si zachovať i vyzývam k pokoju, odstupu a chladnému kalkulu príčin -dôsledkov, súvislosti a následkov.

Kedy postavia Busha pred súd?

Svet | 18.02.2009

Kedy postavia Busha pred súd? Nechápem Obamomániu. Chápem pohľady ľudí na vrtuľník s Georgeom W. Bushom. Sledujúc ten ohromný dav, čo si prišiel pozrieť inauguráciu Baracka, ako upiera zrak k nebu a dokonca sa obzerá za helikoptérou odvážajúcou bývalého prezidenta, nemusí byť človek nadmieru cynický, aby pochopil, že tak činia, aby sa uistili, že je z Bieleho domu načisto preč. Nechápem však, z čoho sa tak tešia. Odletel zločinec, klamár, podvodník globálnych rozmerov a masový vrah, so štátnymi poctami, do bezpečia a prepychu svojho domova užívať si dôchodok.

Filmový festival Bratislava: jubilejne a tradične

Autonómna zóna | 14.12.2008

Už po desiatykrát sa na začiatku decembra uskutočnil Medzinárodný filmový festival Bratislava. Tradične v nákupnom centre na pravom brehu Dunaja, ktoré bolo od posledného ročníka „okrášlené“ o kancelársku vežu, špatiacu mesto tak ako máločo.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist