JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

redakcia - články

Vážení predstavitelia cirkví na Slovensku,

Editorial | 11.03.2016

je krátko po oznámení výsledkov ďalších veľmi významných volieb na Slovensku. Najbližšie dni či týždne ukážu, kto bude viesť Slovensko počas ďalších štyroch rokov. V týchto voľbách kandidovala aj strana Kotleba - Ľudová strana naše Slovensko (ĽSNS).

„Milovať budeš cudzinca ako seba samého“ (Lev 19, 34) vyhlásenie na tému migrácie a utečencov

Editorial | 29.09.2015

Výkonný výbor medzinárodnej rady kresťanov a židov (ICCJ) a spolupredsedovia medzinárodného abrahámovského fóra (IAF).

Výzva primátorovi a poslancom/kyniam MsZ Bratislavy k pochodu 12.9. 2015

Slovensko | 10.09.2015

Vážený pán primátor mesta Bratislavy, vážené poslankyne, vážení poslanci mestského zastupiteľstva, my, obyvateľky a obyvatelia mesta Bratislavy a Slovenska Vás oslovujeme s výzvou verejne reagovať na ohlásenú akciu s názvom Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA, ktorá sa má konať 12. septembra od 15.00 v Bratislave.

Stanovisko teológov k referendu 7. 2. 2015

Editorial | 02.02.2015

Referendum o definícii manželstva, adopcii detí a sexuálnej výchove, ktoré sa bude konať 7. 2. 2015 sa dotýka etických otázok. Ako teológovia zaujímame k referendu ako takému a k jeho otázkam nasledovné stanovisko:

Rozhovor s E. Snowdenom: totálne sledovanie všetkých na celom svete

Blog Ľudské práva | 27.03.2014

Prinášame preklad rozhovoru, ktorý prednedávnom poskytol Edward Snowden nemeckej verejno-právnej televízií. Tento rozhovor sa neobjavil v žiadnom inom médiu v Čechách ani na Slovensku.

Účasť bez účasti

Slovensko | 23.02.2014

Vysoká škola výtvarných umení, OZ Mnémosyné, Združenie prvého mája si vás dovoľujú pozvať na výstavu s názvom ČASŤ BEZ ÚČASTI, ktorá je kolektívnou prezentáciou projektov vizuálneho umenia, zameraných na problém segregovaných a znevýhodnených rómskych komunít.

Začnime brať extrémizmus vážne

Editorial | 22.11.2013

S vážnymi obavami o budúcnosť Slovenska sledujeme vzostup extrémistických síl a vzrastajúcu ochotu našej spoločnosti tolerovať ich. Rozumieme ľuďom, ktorých politické elity tohto štátu dve desaťročia ignorovali, zavrávali ich znepokojenia a neriešili podstatu ich problémov. Zdieľame ich rozhorčenie zo stavu našej spoločnosti.

To si píš! -súťaž pre stredoškolákov

Blog Ľudské práva | 28.10.2013

O víťazoch rozhodne zaujímavosť ich textov pre čítateľov.

Podpora Oľge Pietruchovej

Editorial | 11.10.2013

Redakcia JTT odsudzuje útoky klerikálov na Oľgu Pietruchovú a prosíme vás, aby ste sa k nám pridali a vašu podporu vyjadrili podpisom petície.

Jetotak partnerom Modrého salónu Činohry SND

Editorial | 10.10.2013

Činohra SND vás pozýva do nového priestoru. Modrý salón je miestom stretnutí s divadelníkmi, literatúrou a hudbou, miestom pre živé intelektuálne debaty. Každý mesiac sa v troch typoch programov Tvoríme, Prezentujeme, Diskutujeme môžu diváci, vášniví diskutéri a vyznávači poézie, prózy i drámy stretnúť s našimi hereckými a inými známymi osobnosťami.

Houellebecq, jediný kontakt so skutočným svetom

Editorial | 16.05.2013

Slovenské národné divadlo v spolupráci s rádiom Devín a jetotak.sk pozývajú na prvý Modrý salón venovaný filozofii a literatúre.

Pozvánka na demonštráciu za prepustenie Bradley Manninga

Blog Ľudské práva | 23.04.2013

V sobotu 27.4. o 17:00 sa na Hviezdoslavovom námestí uskutoční verejné zhromaždenie žiadajúce USA, aby bezodkladne prepustuli Bradley Manninga

Večer na tému: Ochrana duševného vlastníctva

Editorial | 19.04.2013

Je SOZA zbytočná organizácia? Má byť hudba zadarmo pre všetkých? Z čoho majú mať potom príjmy umelci? A čo knihy? Stačí si sharovať pdf do ipadov? Zaplatia to inzerenti? A keď si dám na facebook video z youtube, mám niekomu zaplatiť?

Videoblog: 1000 dní Bradley Manninga -sú USA ešte demokracia?

Blog Ľudské práva | 19.03.2013

Videozáznam z diskusie, ktorú sme zorganizovali v rámci kampane za prepustenie väzňa svedomia Bradley Manninga. Diskutujú zakladateľ Bradley Manning Support Network Mike Gogulski, ktorý sa vzdal na občianstva USA na protest, šéfredaktor portálu JeToTak.sk Michal Havran a riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher. O tajných dokumentoch, verejných zločinoch, pravde, ľudských právach a úpadku západnej demokracie.

Diskusia 1000 dní Bradley Manninga -sú USA ešte demokracia?

Blog Ľudské práva | 01.03.2013

Pozývame na diskusiu o tajných dokumentoch a verejných zločinoch z Wikileaks, pravde, ľudských právach a západnej demokracii.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist