JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Diskusia k článku:

Týždeň s Markízou

 • JADOM

  Autor: Afrika, a nielen Afrika

  03.05.2013, 12:58 Link | Reaguj | skryť/zobraziť

  Pán Profant, škoda Vášho talenu na mlátenie prázdnej slamy, na etické - neetické meditácie okolo neziskovej ČvO, .týždňa, ziskovej Markízy, Rozborila a vyhladovaných detí Afriky. Takéto programy nesledujem, ale zaručene tento program pohladil ego niektorých našincov nadšene sledujúcich hladové porno a kŕmiacich svoje obézne deti fast-foodmi.
  Áno, Afričania sú historicky paralyzovaní až do úplnej bezmocnosti.
  Ako kolónie boli ovládané bielymi guvernérmi, ktorí vysávali zdroje Afriky pre veľkolepé blaho koloniálnych mocností.
  Tam sú hiastorické zdroje ich terajšieho premakaného životného štýlu, kultivovanej krajiny, ich industriálneho rozvoja a do detailov prepracovaného právneho systému pre "vlastných" občanov, korene založené na vyplundrovaní iných kontinentov s milónmi umierajúcich od hladu.
  Brutálny kolonializmus nahradil akože sofistikovanejší neokolonializmus, povedzme pre jednoduchosť s vládou čiernych. To zoberú talentovaného černoška do Oxfordu a dosadia ho do funkcie hlavy štátu Ten robí všetko tak, ako to robil biely guvernér. Dovolia mu kradnúť a ukladať peniaze do londýnskej banky. Ak sa to nevyvíja podľa ich očakávania, obvinia ho z porušovania ľudských práv, podpory terorizmu, a trebárs aj z okrádania spoluobčanov. V médiách sa začne odrazu písať o nepokojoch v krajine a stovkách mŕtvych, hlavne detí. Buď ho dajú zabiť, alebo ho po jeho páde postavia pred tribunál v Haagu. Podporia nejého nespokojného, trebárs z iného kmeňa, dodajú zbrane a aj žoldnierov keď treba, uskutočnia vojakmi riadený puč. Po obnovení "poriadku sa ide s novým vodcom ďalej, a tak stále dokola. Kongo, Mali, Stredoafrická republika......, a keď to nejde urobiť pod pokrievkov, tak sa to urobí navonok pre výstrahu ostatným veľkolepo, s mediálnymi fanfárami a nasadením vlastných vojenských síl, ako v Lýbii.
  Hlavne že mimovládky diskutujú na tému: Zaslúžia si Afričania modré z neba?

  • Re: JADOM

   Autor: PeterS

   03.05.2013, 15:59 Link | Reaguj | skryť/zobraziť

   Po 9/11 treba upgradovat v personalnych otazkach. Nielen cernosko s kurzami z Oxfordu je dolezity. Ale aj byvaly islamsky bojovnik s kurzami zo CIA hra svoju nezastupitelnu ulohu pri dobyvani africkych surovin.

   A este drobnost, Cina sa v Afrike uz slusne angazuje a napodiv tam ma cez 1000 rozvojovych projektov. Je mozne, ze sa hlavnym zachrancom Afriky nakoniec stane Cina.

   • Re: Re: JADOM

    Autor: JADOM

    03.05.2013, 23:27 Link | Reaguj | skryť/zobraziť

    JA som v svojom, už dosť podľa mňa obsažnom príspevku k danej téme chcrel obnarúžiť súvislosti a snahy
    nášho, akože slovenského "tretieho spredplateného sektora", pasúcehio sa na ziskoch nadanárodných spoločností , mediálne pripraviť na zabitie, lebo inú formu likvidácdie domácich afrických politikov bojujúcich za slobodu a nezávislosť čierneho kontinentu
    AKtivity poblúznených jedincov, akože kompenzujúce zverstvá našich domácich politikov a oficiäálnych kolaborujucich štruktúr hnijúceho tretieho sektora už nemám chuť kpmentovať


    í

    • Re: Re: Re: JADOM

     Autor: PeterS

     04.05.2013, 17:48 Link | Reaguj | skryť/zobraziť

     Suhlasim s tym, co pisete, len som chcel doplnit, to, ze dnes sa zapad na severe Afriky zahrava s velmi podivnou politikou, kedy, sice nedemokraticku stabilitu, nahradza/pomaha nahradzat este horsimi ludskopravnymi rezimami. Pravdepodobne kazdy tamojsi rezim musi byt rezimom tvrdej ruky, len nechapem, preco by mal byt islamisticky rezim lepsi nez diktator - populista.
     Znamy prezil v strednej Afrike nejake roky v cudzineckej legii a vravi, ze si ani nevieme predstavit, ake ukrutnosti si tamojsi domorodci vedia navzajom spravit. Myslim, ze ich preto nema moc v laske.

   • Re: Re: JADOM

    Autor: guran

    04.05.2013, 20:45 Link | Reaguj | skryť/zobraziť

    Ano, Cina robi pre rozvoj Afriky viac ako zapadny svet. Ale nie vdaka svojim rozvojovym projektom, ale vdaka tomu, ze tam chodi robit biznis. Lebo zapojenie do svetoveho obchodu urobi pre rozvoj hociktorej krajiny omnoho viac ako akakolvek humanitna alebo rozvojova pomoc.

  • Dialektický materializmus

   Autor: ptak

   03.05.2013, 16:09 Link | Reaguj | skryť/zobraziť

   ...alebo ako hovoria klasici
   táto "Filozofia biedy" (NGO debaty o niečom)
   ukazuje Biedu filozofie (biedu týchto debát NGO).

   Keď sa objekt stane súčasťou subjektu máme dialektiku jak oči.
   :)

   Pekný prvý máj aj vám, milí utopickí socialisti.

   • Re: Dialektický materializmus

    Autor: Jadom

    03.05.2013, 23:49 Link | Reaguj | skryť/zobraziť

    Aj tebe, noci neviem čosi zač

    • Re: Re: Dialektický materializmus

     Autor: ptak

     04.05.2013, 19:58 Link | Reaguj | skryť/zobraziť

     Vy, ako kritik NGO a spol. práve nevyzeráte ako utopický socialista ;)
     Vás zdravím špeciálne

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist