JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Simon Theur: TTIP, jeho víťazi a porazení

Únik dôverných dokumentov z rokovaní o Dohode o transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP) v pondelok 25. apríla potvrdil ...

[Kriteko]

Milý Martin

Keď som si po Veľkej noci pozrel internet a zdrvený pochopil, že na dohodnuté stretko sa nebudeš môcť dostaviť, spomenul som si, ako som ...

[Tiburon]

Boj proti sexuálnemu vykorisťovaniu

Pred pár dňami som sa zobudil do ďalšieho dňa poznačeného novým hrozným obvinením príslušníkov mierových síl slúžiacich v ...

[Parfait Onanga-Anyanga]

Čo má spoločné Harabin s Tisom? Lipšica a Palka

Kríza žánru | Editorial | Miroslav Kocúr | 17.09.2008

_ma_small

Na otázku reportéra, či sa slovenská spoločnosť fašizuje odpovedá pán poslanec Palko: „Vidím tu návrat komunistov k moci. Veľký požiar. Takže sa nezaoberám malou povodničkou.“ Podobne František Mikloško v profilovom rohovore s Karolom Sudorom prezentuje svoje insitné náboženské predstavy o tom, ako pomazaná hlava kňaza a prezidenta Tisa mala byť posudzovaná inak ako posúdená bola.

To, že si pri tejto interpretácii pomohol starozákonnými interpretáciami mu vôbec nevadí. Ani to, že ten mladík z Nazaretu bol žid a nepochádzal z kňazskej dynastie. Bol to prostý tesár a laik. Pravda, trochu radikálny. To, že padol za obeť práve náboženským fanatikom svojej doby, je len malá nepodstatná ilustrácia a začiatok nepodstatnej povodničky.

 Rasová protižidovská legislatíva, arizácie, pogromy. Desaťtisíce spoluobčanov naložených do nákladných vozňov. Následne nútené práce, plynové komory, umárajúce pochody smrti... Oprašovanie a oslava tohto fašistického blahobytu. Gardistické symboly opreté o oltár počas zádušnej omše. Povodnička?

 Jozef Tiso videl v katolicizme tak ako ho chápal on, vrchol kresťanského národného socializmu. Možno práve preto sa za jeho život a dielo stavajú nie menšie pomazané hlavy ako Jeho Eminencia kardinál Korec či Jeho Excelencia arcibiskup Sokol. Ale tých my bežní smrteľníci nesmieme súdiť. Aj keby sme mali pomazané hlavy. Takáto povodnička skutočne nestojí za reč. Nie je to vlastne ani povodnička. Je to spoľahlivo vyregulovaný potôčik, ktorým odtiekla zo Slovenska židovská, rómska, česká a iná ... krv. Povodnička?

 Tento paradox však oblúkom kresťanských „demokratov“ dobehol. Vladimír Mečiar si dal opäť trochu záležať a spísal pekný príhovor svojmu najspravodlivejšiemu odborníkovi na justíciu. Daniel Lipšic má podľa informácií, ktoré tento právnický tandem našiel na stole v žilách práve židovskú krv. Oni nemajú s akýmsi pánom Sadikim spoločnú ani kvapku... A to, čo by spoločné mohli mať, je predmetom obchodného tajomstva. Povodnička?

 Ten návrat komunistov k moci je skutočne veľký požiar. Sedem  bolestí nestačí. Zavedieme sviatok ...osembolestnej.

 

Bookmark and Share

Hodnotenie

7

Tento článok zatiaľ hodnotilo 54 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Diskusia

Naposledy pridaný: 27.09.2008 (Blbológ)

Diskusia k článku obsahuje 22 príspevkov


VideoFotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2016 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist