JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Dajte bodku za týždňom

Kríza žánru | Editorial | Michal Havran ml. | 06.09.2010

_ma_small

Už názov nechával tušiť, že stojím pred majstrovským dielom. „ Denník Pravda po masakri: Ľúbime Brhela, neľúbime Spišiaka“ je najnovším kádrovacím posudkom z dielne týždenníka extrémnej pravice.

Jeho autorom sa stal Martin Hanus, traumatizovaný „nihilistickým pochodom“ homosexuálov v Bratislave a „ľavicovou svorkou euroúradníkov“, ktorí ohrozujú  jeho, pisateľovu bioetickú suverenitu.  Konečne tak dosiahol úroveň svojho šéfredaktora, čo primitívne okomentoval  úmrtie Milana Rúfusa a dodnes sa infantilne nadchýňa okupačnou vojnou v Iraku.

Myslím, že nastala chvíľa  povedať, čo vlastne predstavuje .týždeň, keďže pán Šípoš si doteraz nenašiel čas na ideologický audit týždenníka, financovaného bitkárom novinárov, exministrom zdravotníctva Rudolfom Zajacom so záznamom v známom zväzku.

Milé deti, ktoré si kupujete knižky v Artfóre a máte rady bratislavský underground. Týždeň nie je žiadnym trendy časopisom o nových knihách, experimentálnej hudbe a výstavách. Týždeň je tribúnou najradikálnejšieho prúdu slovenskej pravice, ktorá horlí za  trest smrti, vojny, liečbu homosexuality, sociálny eugenizmus, pestuje homofóbiu a islamofóbiu.

Je hanbou vrcholových politikov, vrátane expremiéra Fica a súčasnej premiérky Radičovej, že prijímajú pozvania do diskusnej relácie šéfa .týždňa, kde  Roman Joch obhajoval mučenie väzňov a streľbu do demonštrantov. Je hanbou slovenských umelcov, ktorí nerozpoznali reakcionársky charakter týždenníka a stali sa jeho spoluautormi. Je hanbou korporácií, ktoré v ňom umiestňujú inzerciu, čím  sa stávajú spoluúčastníkmi na financovaní extrémizmu. A nakoniec, je hanbou všetkých tých, ktorí si po bratislavských kaviarňach robia z .týždňa potichu posmech, že jasne a verejne nepomenujú všadeprítomný fundamentalizmus jeho redakcie.

„Názor“ pána Hanusa, útočiaci na profesionálnu integritu Petra Javůrka je presne takým momentom, keď už treba prestať mlčať v mene intelektuálneho aliby, že stále je to lepšie, ako ostatné dva týždenníky.

Testosteronoví kresťanskí publicisti si vždy predstavovali boj so Zlom ako útok Batmana na Jokera. Joch sníval, že bude mučiť arabských teroristov, Hanus zase verí, že staronový policajný prezident Spišiak je nedotknuteľný. Žiaľ, nejakým spôsobom, aj keď nepriamo a nechtiac, predsa len nesie zodpovednosť za udalosti z DNV. Sám priznal, že slovenská polícia nemá na takú situáciu vypracovaný operačný protokol. Ako šéfovi polície európskej krajiny mu nepristane aura kovboja z Apalačských vrchov, ktorý večer pri ohni počíta skalpy zastrelených zloduchov.

Rád by som veril, že Hanusova eufória, spôsobená zrejme prejedením sa hostií po záruke, nepovedie k tomu, že mafiu pretromfne klerikálna mafia. Kvality policajného prezidenta nijako nesúvisia s tým, kto je majiteľom Pravdy. No kvalita .týždňa čoraz viac trpí presvedčením redakcie, že sú monopolnými dodávateľmi Pravdy zjavenej.

Text vychádza aj v denníku Pravda

 

Bookmark and Share

Hodnotenie

6

Tento článok zatiaľ hodnotilo 356 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Diskusia

Naposledy pridaný: 18.03.2012 (Mills27RITA)

Diskusia k článku obsahuje 106 príspevkov


Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist