JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Diskriminácia kresťanov

Kríza žánru | Editorial | Jaroslav Drobný | 21.08.2015

_ma_small

Európe i svetu bolo slovenskou vládou oznámené, že prijmeme dvesto kresťanských utečencov zo Sýrie. Slovensko sa okamžite dostalo do svetových médií ako krajina diskriminujúca utečencov na základe vierovyznania.

Odhliadnuc od menej šťastného odkomunikovania tohto zvrchovaného rozhodnutia slovenskej vlády, vyvstáva nám tu ešte niekoľko otázok.

Základný problém je, ako ich budeme vyberať? Štandardný slovenský spôsob určovania schopnosti integrácie cudzinca do našej spoločnosti na základe vonkajších rasových znakov (čierny - biely) tu fungovať nebude. V prvom rade, sýrski kresťania nie sú modrookí blondiaci, v druhom rade sa farbou pokožky od svojich moslimských spoluobčanov nijako nelíšia.

Budú preto potrebné sofistikované metódy selekcie. Nemôžeme od utečencov čakať, aby si  pri úteku zbalili aj potvrdenia o krste. No pasy alebo ID karty by si snáď zobrať mohli. Keďže „sekulárny“ sýrsky režim náboženskú príslušnosť svojich občanov v identifikačných dokumentoch vyznačuje (toto opatrenie, pôvodne určené ako pomôcka pre bezpečnostných úradníkov sýrskeho režimu, je dnes bohato využívané aparátom DÁIŠu), stačí sa pozrieť. Takže nám tu bude Asadov režim určovať, kto je, alebo nie je sýrsky kresťan? Samozrejme, nie každý utečenec bude mať so sebou doklady. Bude potrebné, aby slovenskému bezpečnostnému aparátu s identifikáciou kresťanov niekto pomohol. Takže nám tu bude Asadov režim určovať, kto je, alebo nie je sýrsky kresťan.

Potom sú tu ešte neštandardné spôsoby identifikácie kresťanov. Keďže ako je známe, moslimovia nejedia bravčovinu a nepijú alkohol, slovenskí azyloví úradníci budú selekciu azylantov robiť ponukou ochutnávky tradičných slovenských výrobkov – namiesto chleba a soli ich budú vítať slaninou a borovičkou. Kto pohrdne, nie je kresťan.

Ďalší neštandardný spôsob je oveľa lacnejší, ušetríme slaninu i borovičku. Keďže je známe, že moslimovia praktizujú obriezku, špeciálne vyškolení azyloví úradníci (alebo príslušníci cudzineckej polície) budú žiadateľom o azyl nazerať pod spodnú bielizeň. Táto procedúra sa môže oficiálne kamuflovať ako zdravotná prehliadka, takže odpadne aj medzinárodná hanba.

Napadla vám práve myšlienka, ako sa budú vyberať ženy? Nebudú. Nezabúdajme, Slovensko si vyberá dvesto kresťanov, nie kresťaniek.

Ženy odpustia, no s mužmi sa jednoduchšie jedná. Muža je prijateľnejšie zmlátiť, ak nerešpektuje príkaz „hej ty nelez tam!“ v jazyku, ktorému nerozumie. V zapredanom médiu zverejnená fotografia muža (v najlepšom veku a ešte aj potmavšieho) s putami na rukách nevzbudí nevôľu tak, ako by mohla spútaná žena nebodaj ešte aj s deckom.

Možno vám uniklo, ale slovenský príspevok k riešeniu azylovej krízy je oveľa väčší, než dvesto kresťanov. Dvesto prijatých kresťanských utečencov znamená v skutočnosti dvesto rodín, pretože za utečencami budú môcť pricestovať aj ich príbuzní. Keďže ako je známe, Orientálci mávajú vcelku široké rodiny, v konečnom dôsledku teda Slovensko prijme asi tisíc sýrskych utečencov. Len sýrske slobodné ženy, vdovy, rozvedené, alebo dokonca slobodné matky, hoci kresťanky, šancu na azyl na Slovensku nemajú. Rodiny si rozvracať nedáme!

Na podporu rozhodnutia, prečo Slovensko prijme iba kresťanských utečencov, odznel aj inteligentný chucpe argument, že moslimovia tu nemajú mešitu a bez tejto infraštruktúry by sa im tu nepáčilo.

Bude sa tu páčiť sýrskym kresťanom? Koľko máme na Slovensku sýrskych ortodoxných, arménskych apoštolských, maronitských, melkitských, chaldejských, nestoriánskych, asýrskych kostolov? Aby nám tu nakoniec tá integrácia sýrskych kresťanov nedopadla ako ich asimilácia so slovenským modelom birmovaných komunistov.

V prospech originálneho príspevku Slovenskej republiky k riešeniu azylovej krízy odznieva aj tvrdenie, že „aj tak tu nechcú zostať“. Nie nechcú. Ale tých dvesto kresťanov (s rodinnými príslušníkmi tisíc) bude musieť! Dvesto (až tisíc) sýrskych kresťanov, ktorí uniknú z pekla občianskej vojny, nedostane šancu na pokojný život v tolerantnej západnej krajine, ale prinútime ich žiť na Slovensku. Státisíce moslimov si budú užívať nemecký, švédsky, holandský komfort, no „našich“ dvesto sýrskych kresťanských rodín uviazne v osídlach slovenskej cudzineckej polície.

Nie je toto diskriminácia kresťanov?

Bookmark and Share

Hodnotenie

6

Tento článok zatiaľ hodnotilo 196 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist