JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Simon Theur: TTIP, jeho víťazi a porazení

Únik dôverných dokumentov z rokovaní o Dohode o transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP) v pondelok 25. apríla potvrdil ...

[Kriteko]

Milý Martin

Keď som si po Veľkej noci pozrel internet a zdrvený pochopil, že na dohodnuté stretko sa nebudeš môcť dostaviť, spomenul som si, ako som ...

[Tiburon]

Boj proti sexuálnemu vykorisťovaniu

Pred pár dňami som sa zobudil do ďalšieho dňa poznačeného novým hrozným obvinením príslušníkov mierových síl slúžiacich v ...

[Parfait Onanga-Anyanga]

Hradby vytvárajú zápchy na Panónskej

Kríza žánru | Editorial | Tomáš Profant | 03.10.2012

_ma_small

Bratislavskí vodiči a cestujúci MHD spoznávajú už niekoľko desaťročí výhody a nevýhody hradieb, ktorých výstavba sa začala v trinástom storočí. Názory na ich efektívnosť sa rôznia.

Pri jazde z Mosta SNP na Staromestskú ulicu jednoznačne vyhráva MHD, ktorá jazdí plynule a presne. Porazenými sú vodiči, ktorí stoja v kolóne tiahnucej sa až kamsi do Petržalky na Panónsku cestu. A je jedno či je to ráno, na obed alebo popoludní - kolóna sa tu tvorila dokonca aj cez víkend, keď je intenzita dopravy v Bratislave najnižšia.

Kritickým miestom sa stáva svetelná križovatka na Suchom mýte, kde sa v jednom jazdnom pruhu sústreďujú autá, ktoré idú na Štefánikovu, Palisády alebo sa otáčajú k starému rozhlasu. Magistrát zatiaľ prevádzku hradieb nevyhodnotil, pripustil však, že ak sa to neosvedčí, vráti sa všetko do starých koľají a hradby sa zbúrajú. Na ich mieste by mohol vyrásť ďalší jazdný pruh.

Aktívni občania z iniciatívy Viac hradieb a menej áut tvrdia, že vybudovanie hradieb nespôsobilo vážnejšie problémy. „Každá takáto zmena spočiatku hrozí menšou či väčšou zápchou. V tomto prípade zápchy ani v prvý deň nespôsobili vážnejšie problémy, čo nás príjemne prekvapilo," hovorí za Viac hradieb a menej áut Martin Fundárek.

Iný názor zrejme budú mať vodiči, ktorí stoja denne v zápche. Podľa dopravného servisu evidovali v posledných dňoch na moste zápchy a zdržanie v priemere o 15 až 20 minút dlhšie ako to bolo predtým. Podľa odborníkov sa totiž hradby vôbec neosvedčili. V situácii, keď bratislavskej doprave chýba Starý most, je zachovanie hradieb pri ceste z Mosta SNP podľa nich absolútnym nezmyslom.

Hradby majú zatiaľ fungovať aj po Európskom týždni mobility, ktorý sa skončil 22. septembra 2012. Ich ďalší osud je otázny.

Bookmark and Share

Hodnotenie

7

Tento článok zatiaľ hodnotilo 29 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Diskusia

Naposledy pridaný: 05.10.2012 (PeterS)

Diskusia k článku obsahuje 4 príspevkov


Odporúčame

VideoFotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2016 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist