JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Otvorený gratulačný list Pente

Kríza žánru | Editorial | Remi Kloos | 22.10.2014

_ma_small

Milá Penta, úvodom svojho Otvoreného gratulačného listu ťa čo najsrdečnejšie pozdravujem. Dovoľ, aby som ti pri príležitosti tvojho dvadsiateho výročia, teda dvadsatich rokov od tvojho vzniku, zagratuloval. Hepy bŕzdej tu jú, hepy bŕzdej tu jú, too many years, too many years, živijó!

Avšak, dnes, a nielen dnes, si terčom mnohých útokov, sprava, zľava, zhora, zdola a aj od boku.Namiesto vďaky ľudí za to, že podporuješ ekonomiku, že si jednou z jej ťahúňov, že si vytvorila tisícky pracovných miest, a to priamo i nepriamo (dá sa povedať, že desiatkytisícky!), že veľmi dobre vieš, čo ekonomike škodí a čo jej naopak pomáha, si objektom nevďaku, aký by sme v našich dejinách len ťažko našli.

Si silnou finančnou skupinou európskeho formátu a reprezentuješ našu vlasť, tak ako naši hokejisti. (Len hráš tvrdšie, v čom by sa naši hokejisti mohli od teba niečo aj podučiť.) A za to ti nikto nepoďakuje! Nevďak vládne Slovenskom!

Milá Penta, musím povedať, že ma veľmi mrzí, že si sa stala terčom mnohých útokov. Že sa tu rozohrala hra na dobrých a zlých kapitalistov. Nechápem, prečo práve ty, by si mala byť horšia ako iní?! A bačoviac (aj bačujúc), keď podnikáš v zdravotníctve si dobrá a keď ideš podnikať v novinárskom priemysle si zrazu zlá?

Je vidieť, že naši demokrati majú v tom hokej. Blúznia tu o kapitalizme, o dobrých a zlých kapitalistoch a pritom nechápu, že kapitál má svoje pravidlá, ako sa dáva do pohybu všade vo svete.

Som rád, že si ustála aj útoky najväčšieho pentobijca, Daniela "Danielita" Lipšica. Priznám sa, že vždy trniem, keď na teba Daniel útočí na tlačovke s tým strašne veľkým logom Nova v pozadí. To logo totiž vyzerá hrozivo.

Milá Penta, mrzí ma aj to, že si prostredníctvom svojej nadácie podporila množstvo subjektov( a to nemalými čiastkami!) a oni ti ani nepoďakovali! V tichosti žijú aj z tvojich peňazí a pritom ťa neraz znevažujú. (Nehreješ si náhodou na svojich prsiach priveľa hadov?!)

Demokracia veru nie je zadarmo a musí ju niekto financovať. Pretože, ak niekto demokratí, tak z toho nevyžije. Nám, ktorí sa musíme naháňať za peniazmi, sa času na demokratenie nedostáva. Preto je dobre, že podporuješ množstvo subjektov. Je vidieť, že máš veľké srdce a na pravom mieste.

Akurát, prosím ťa, ten Rád bosých karmelitánok potreboval na čo peniaze? Snáď nie na tenisky! Načo potrebovali peniaze ostatní bosí karmelitáni v subjektoch ako SSN, INESS, INEKO, ten inštitút konzervatoristov M.R.Štefánika, to mi je jasné. Buď však opatrná pri podpore takého nebezpečného think-tanku ako je Andrej Kolesík!

Milá Penta, keď už som ti tak pekne zagratuloval, na záver by som mal na teba malú otázočku. Nekúpila by si aj odo mňa aspoň 1000 ks mojich kníh mesačne pre gymnáziá? Trebárs knižku Minule, keď som (výnimočne) fajčil.

Síce jednotka je prakticky vypredaná a dvojky tiež nie je toľko, avšak dotlačili by sme! Stačí povedať! A aj iné tituly! Vytvorili by sme aj nejaké to nové pracovné miesto. Že si tu tak okato prihrievam svoju polievočku?

A prečo nie?

Veď tu si každý prihrieva tú svoju.

A niektorí aj na tvojom paroplyne, milá Penta.

Tvoj, teda zatiaľ ešte nie tvoj,

ale čo nie je, môže byť

Remi Kloos

Bookmark and Share

Hodnotenie

7

Tento článok zatiaľ hodnotilo 289 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist