JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Pán Kuffa, povedzte mi to do očí

Kríza žánru | Editorial | Hana Fabry | 14.05.2012

_ma_small

Otočím bežnú formu komentára. Najprv uvediem, kto je autorka. Potom pristúpim k samotnému autorskému textu, ktorý venujem všetkým paranormálnym javom v parlamente.

Autorka je preukázateľne zdravá (nedávno absolvovala preventívne prehliadky všeho druhu, všetky výsledky má dobré). Pracuje, platí dane vrátane DPH - aj keď nerada, lebo si vie predstaviť aj lepší spôsob prehajdákania svojich príjmov cudzími ľuďmi. Miluje svojich blízkych, kvety, stromy, slnko, deti, mier, slušných ľudí a zvieratá vrátane pralesných goríl - na poradí ani na pohlaví jej v tomto prípade nezáleží. Fotografuje Bratislavu, spomína na Prešporok, adoruje svoje mesto a Prahu, silu slova, noviny, jednu ženu, stredoveké hrady, voľný čas, slovenčinu, ruštinu aj anglinu, internet a grafické softvéry. Predáva nezdanený Oriflame, venuje sa Facebooku, webu lesba.sk a glosovaniu nezmyslov ako tie Kuffove. Maľuje dúhu na riečne kamene, behá, kolobežkuje, korčuľuje a bicykluje odušu. Hrávala na gitaru, pela aj písala pesenky. Píše, číta, matematika jej nejde. Pozerá dokumentárne filmy o histórii, prepína reklamy, futbal a kečupové i sexuálne scény. Neznáša kvapkajúci vodovod, agresivitu, hlupákov, necitlivosť a hluk v noci i za dňa. Zoznamovací inzerát je úplný, chýba už len záver: veci musí mať na svojom mieste s jedinou výnimkou - slovenský parlament by premiestnila do Leopoldova, Ilavy a/alebo do Pezinka.

Autorka vystupuje za neformálny lobisticko-vzdelávací spolok Teplá politika t.t.e.

Čo pochopil Ján Čarnogurský (žeby čítal moje vďaky plné komentáre?), zjavne nepochopil obyčajný nové-koště-dobře-mete poslanec NR SR Kuffa. Je fakt, že už v základnej škole sa vnímaví žiaci naučia, ako funguje zákon akcie a reakcie. Pre pána poslanca vysvetlím zvlášť. Akcia vzbudzuje reakciu, pán poslanec. Všimnite si, že taký Ján Černogurský sa už dávno na teplé témy veľmi nechytá. Vždy to dopadlo inak, ako plánoval...

Česká televízia poslanca za Obyčajných ľudí (osobnosti zámerne nezmieňujem) Kuffu označila za človeka, ktorý na Slovensku „popudil homosexuály“. Môže byť. Veď po iks rokoch vytiahol už aj KáDeHákmi pomaly zabudnutú tézu o nebezpečnej chorobe zvanej homosexualita - a v jednej vete nielenže zodpovedne uchopil problém, ale zároveň aj navrhol riešenie: „Nechať chorých ľudí behať po uliciach a nechať ich bez pomoci je veľmi vážna chyba.“ Vlastne áno. Stačí ich stiahnuť z ulíc, buzerantov! A liečiť a liečiť a liečiť!

Žiaľ, pán poslanec si boli neuvedomili nedostatky prepojenia pracovného trhu a dopravného systému na Slovensku. Ľudia chodia do práce zásadne po uliciach. Je to trochu trápne, áno, asi aj staromódne byľku, ale keď nie sme schopní postaviť betónovú diaľnicu do Košíc, neviem si predstaviť zriadiť ulice s teleportovými pruhmi a chodníkmi pre teplých. Ani kanalizačný systém nie je dokonalý. Ak teda pán poslanec Kuffa považuje teplých za chorých, mohol by iniciovať v parlamente pre teplých možnosť nechodiť do práce. A teda nepracovať, neplatiť dane a poberať celý život invalidný dôchodok (choroba je to totiž celoživotná). Opatrenie by malo platiť aspoň do času, kým sa nedorieši teleporting, teleworking alebo kanalizačná sieť pod celou krajinou vrátane parlamentného vŕšku.

Návrh, ako by sa choroba preukazovala pred kompetentnými dôchodkovými úradníkmi a úradníčkami bez ohrozenia ich sexuálnej orientácie a morálky, zatiaľ nemám premyslený, ale od čoho tu máme poslancov, tie hlavičky? Alebo majú teplí normálne chodiť do roboty a liečiť sa popri zamestnaní? Poradím pánovi poslancovi Kuffovi. V zlatých časoch KDH o formách liečenia homosexuality hovoril ďalší milujúci blížny náš – poslanec a psychiater Alojz Rakús. Svojich pacientov pri pozeraní erotických teplých obrázkov napájal alkoholom a zvracivý reflex nepripisoval opici ako ostatný pospolitý ľud, ale odporu voči homosexuálnemu styku. Mýlil sa, ale možno medzičasom vymyslel niečo účinnejšie. Ostáva veriť, že sa na lieky nebude príliš doplácať (Mimochodom, liečivo Homocilín, do hodiny odstraňujúce teplotu, navrhla dielňa Dr. Černokňažníka už v roku 2000.)

Takže čo povedať na záver? Pán poslanec Kuffa zrejme ostatných 20 rokov hybernoval, pretože nielen veda, nielen politika, nielen Charta ľudských práv, ale aj Európa, ktorej sme súčasťou, sa už posunula k pochopeniu, že rozmanitosť je v poriadku, že ľudské práva sú tu pre všetkých – a to bez výnimky. Ja, narozdiel od pána heterosexálneho poslanca, s mojou tzv. menšinovou sexuálnou orientáciou nikomu neubližujem a nemám záujem nikoho ponižovať (hoci po tomto článku si už nie som sama sebou v tomto bode taká istá).

Ak si pán poslanec Kuffa takto predstavuje kresťanskú lásku, tak sa majme všetci pred takou láskou na pozore.

Pán Kuffa, verím, že keď Vás onedlho navštívim vo Vašej kancelárii v NR SR, budete si stáť za svojím názorom a poviete mi v prítomnosti svedkov z médií do očí, že som chorá a ako taká nesmiem behať voľne po uliciach – ani za prácou, ani do nákupných centier, ani k lekárovi, ani na jarnú brigádu na sídlisku, nikam. Nesmierne bažím dať konečne niekoho na Slovensku na súd za ponižovanie a za znevažovanie môjho dobrého mena. Majetková ujma ma zaujíma rovnako ako nemajetková.

Autorka je obyčajná osobnosť.

Bookmark and Share

Súvisiace články:

Hodnotenie

7

Tento článok zatiaľ hodnotilo 527 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist