JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Tradičný nacizmus

Kríza žánru | Editorial | Michal Havran ml. | 24.05.2010

_ma_small

„Neprovokujte ich“ zahriakuje ma policajt. Pokúsiť sa prerušiť mladého nacistu, ktorý číta Hviezdoslava pod Hiezdoslavovou sochou, necelých 200 metrov od hlavnej tribúny prvého slovenského Prideu je teda provokáciou.

Nakoniec prečo nie. Koľko krát počuli dievčatá v minisukniach, že nemajú zbytočne provokovať. Testosterón je tabu, na ktorý si nedovolí ani polícia.

Pred zásahovými jednotkami stoja  mladíci s pohanskými tetovaniami a vrieskajú  za Boha za Národ. Na námestie prišli brániť „tradičnú rodinu“. Zrejme takú, v ktorej majú rodičia aj deti na predlaktiach nápisy Combat 18 a oblečenie sa nakupuje v obchodoch Thor Steinar. Je predsa známou vecou, že zmes germánskej etnickej mystiky a podradného okultizmu Tretej ríše je tým najlepším prostredím pre výchovu detí. Tisíce detí zo slovanských krajín, ktoré nacisti uniesli na  prevýchovu do Nemecka by o tom vedeli rozprávať.  

Aj napriek zákonom zakazujúcim propagáciu fašizmu, môže nacistická zberba pokérovaná symbolmi nenávisti ohrozovať ohlásené zhromaždenie a turistov v centre hlavného mesta členskej krajiny Európskej únie. Pokojne môžu zbiť ľudí pred očami policajných gladiátorov, hádzať slzotvorný plyn a kamene do davu, v ktorom sú aj deti. A urobili by aj niečo horšie, keby sme ich neprestali provokovať. Chápem, že organizátori Prideu prácu polície oficiálne chvália. Nakoniec, po takmer štvorhodinovej blokáde námestia tvrdo zasiahla. A zvyšok sprievodu odeskortovala na  Tyršovo nábrežie, kde má pomník Daniel Tupý, študent zavraždený dodnes neznámymi útočníkmi.

Ak sa organizátorom zdá, že napriek zraneniam, zrušeniu pochodu, atmosfére stresu je Pride predsa len úspechom hovorí to o jednom. Že prijali hru slovenskej polície, ktorej hlavný šéf Róbert Kaliňák je pohotový pri zásahoch proti ľudsko-právnym aktivistom, no v prípade nacistov má vždy čas. Napríklad na   posilnenie  hliadok  v rómskych oblastiach. Akoby boli  usporiadatelia takmer ochotní zatvoriť oči pred svetom za policajnou ochranou  a nahovárať si, že na Slovensku musia žiť homosexuáli v zoologickej záhrade. Ani oni predsa nechcú provokovať, preto sme nevideli v Bratislave krásne alegorické vozy a sound systémy. Mal pravdu poslanec Gajdošík zo SNS. V sobotu bolo na Hviezdoslavovom námestí veľa obscénnosti. A dobrá stovka obnažených genitálií, bojujúcich nie za tradičnú rodinu, ale tradičný nacizmus.

Text vychádza v denníku Pravda

Bookmark and Share

Hodnotenie

7

Tento článok zatiaľ hodnotilo 258 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Diskusia

Naposledy pridaný: 27.05.2010 (jur)

Diskusia k článku obsahuje 43 príspevkov


Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist