JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Zverozvestcovia z Matice

Kríza žánru | Editorial | Michal Havran ml. | 20.03.2012

_ma_small

Zvesť o skone jedného z "najslávnejších" nacistov spod Tatier, šéfa slovenskej časti protipartizánskej jednotky Edelweiss Ladislava Nižňanského k nám zhodou okolností dorazila deň po 73. výročí vyhlásenia slovenského štátu. Matica slovenská žiada, aby sa 14. marec stal pamätným dňom. Údajne vtedy sa začali emancipačné procesy a završovali sa tie tisícročné snahy starých a mladých Slovákov.

Operácie Nižňanského jednotky v Kľaku a v Ostrom Grúni koncom januára 1945, pri ktorých kozáci, kaukazskí moslimovia, nemeckí kriminálnici a slovenskí dobrovoľníci zavraždili 146 ľudí, sú jedným z posledným príkladov, akým spôsobom fungoval Tisov štát.´

O Matici slovenskej a jej pôsobení za posledných dvadsať rokov viem toto. V tlačiarni získanej od Vladimíra Mečiara za korunu tlačila porno a neofašistickú propagandu. Snažila sa osádzať falické symboly, nazývané eufemisticky "sochy vierozvestcov", na etnicky zmiešaných územiach. V domácej politike podporovala najprimitívnejšie prúdy myslenia založené na etnickej, rasovej a náboženskej nenávisti.

Občas sa Matica preslávila vydaním nacistickej literatúry aj na domácom trhu, napríklad spomienok nejakého pohlavára Tisovho režimu na ťažký život v americkom zajateckom tábore. V púchovskej pobočke mali za vedúceho policajta, bojovného neonacistu z Kotlebovho okolia, ktorý trénoval skinheadov, aby vedeli ráznejšie a účinnejšie "očistiť Slovensko od parazitov".

Dlhé obdobie poznačené dilemami o tom, či sú skôr hlinkovcami, alebo tisovcami, zavŕšilo odhalenie, že celú svoju členskú pospolitosť šetriacu na ďalšie emancipačné zápasy o svojstojnosť oklamali o úspory takým spôsobom, akým si neoľudáci nepredstavujú ani vyčíňanie "židovského úžerníka" na bohabojnej slovenskej dedine.

Matica je v súčasnosti jednou z najhlúpejších slovenských organizácií. Nik poriadne nevie, na čo slúži, čo robí a čo by robiť mala. Jej nové vedenie pôsobilo príčetne asi dva dni, no ani Marián Tkáč neprešiel skúškou správnosti, ktorou je v našich dejinách 14. marec 1939.

Verejné vyhlásenia tohto spolku, ktorý robí hanbu svojim zakladateľom, sú dnes na úrovni idiotov z paramilitárnej skupiny "Slovenskí branci" trnavských učňov a futbalových fanúšikov. Títo "milovníci prírody a našej vlasti" v uniformách z rybárskeho obchodu neboli cez víkend na hrádzi alebo na prechádzke. Držali čestnú stráž pri Tisovom hrobe.

Matica svoje nezmysly považuje za nejakú vedeckú činnosť a chcela by získať štatút na úrovni akademického pracoviska. Sama sa pritom stala klinickým študijným prípadom toho, ako hlboko môže obsesívna nostalgia za najhorším obdobím slovenských dejín poškodiť myslenie. Je načase zamyslieť sa nad tým, aké poslanie v spoločnosti Matica plní okrem paranoidného boja proti "čechoslovakistom", ktorých vidí na každom kroku.

Jej politický program, založený na debilizácii histórie, pavedecká teória o etnických cnostiach, neúcta k všetkým obetiam Tisovho režimu a čoraz bezočivejšie požiadavky ju diskvalifikujú na akékoľvek postavenie v modernej spoločnosti.

Text vychádza aj v denníku Pravda

 

Bookmark and Share

Hodnotenie

8

Tento článok zatiaľ hodnotilo 574 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Diskusia

Naposledy pridaný: 29.10.2012 (odlukar)

Diskusia k článku obsahuje 82 príspevkov


Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist