JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, sú v stanoch, pri teplote -4C utečenci, ktorí mohli a mali byť aj u nás by bolo zvrátené. Nemenej perverzné boli slova premiére Fica na staníckom sneme v ten istý deň.

_ma_small

Putin je opäť v hre

Editorial | Rado Geist | 05.10.2015

Ešte pred pár mesiacmi mohol Vladimir Putin vyzerať ako globálny vydedenec. Pevne usadený na tróne v Moskve, no nepozývaný do „lepšej spoločnosti“ lídrov tzv. vyspelého sveta.

_ma_small

Michal Habaj: CAPUT MORTUUM

Editorial | Michal Habaj | 03.10.2015

Ukážky z novej zbierky poézie Michala Habaja.

_ma_small

„Milovať budeš cudzinca ako seba samého“ (Lev 19, 34) vyhlásenie na tému migrácie a utečencov

Editorial | redakcia | 29.09.2015

Výkonný výbor medzinárodnej rady kresťanov a židov (ICCJ) a spolupredsedovia medzinárodného abrahámovského fóra (IAF).

_ma_small

Všetko zlé je na niečo ešte horšie

Editorial | Saša Salmela | 25.09.2015

Utečenecká kríza sa skloňuje z mnohých temných strán a uhlov. Jej pozitívne vplyvy sú ponechávané nepovšimnutými: veď ako víry tejto humanitárnej katastrofy brúsia charaktery malých, zaznávaných národov! Ľahostajnosť o osud krajiny, národa a kultúry v nich definitívne pominula.

_ma_small

Načo nám je naše súkromie?

Blog Ľudské práva | Martin Kovanič | 24.09.2015

Právo na súkromie patrí medzi základné ľudské práva a slobody. Aj slovenská ústava zaručuje nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia. Toto právo može byť narušené len v prípadoch určených zákonom – čo sa deje najčastejšie v súvislosti s udržiavaním bezpečnosti a fungovaním štátnej správy. V poslednej dobe sa do popredia dostávalo najmä napätie medzi právom na súkromie a bezpečnosťou a hľadanie vhodnej hranice suspendovateľnosti tohto práva za účelom udržiavania bezpečnosti. Táto diskusia sa sčasti dotkla aj Slovenska – a to najmä kvôli návrhu na plošné zhromažďovanie metadát pre potreby boja proti terorizmu.

_ma_small

Arabská migračná vlna a nevinná Slovač

Editorial | Juraj Mesík | 23.09.2015

Ťažko povedať, prečo sa masy migrantov z Arábie, Afriky a južnej Ázie valia do zahnívajúcej a dekadentnej Európy a nie do duchovného a mierumilovného hodnotového raja v Rusku. Asi nechytajú Russia TV a podľahli imperialistickej propagande prehnitého a zanikajúceho Západu...

_ma_small

Za život, vieru a ľudskosť

Editorial | Tomáš Hellebrandt | 18.09.2015

Hlavným posolstvom nadchádzajúceho Národného pochodu za život je „ochrana života každého človeka od počatia až po prirodzenú smrť“. Ako chápať tento vznešený cieľ v otázke interrupcií?

_ma_small

“Lúzer” nádejou sociálnej demokracie?

Blog Ľudské práva | Alena Krempaská | 17.09.2015

V Británii si cez víkend labouristi zvolili za predsedu človeka, ktorý posledné mesiace vyvolával paniku ešte aj u konzervatívcov. Jedni tvrdia, že je to začiatok konca, druhí, že je politickou nádejou. Jeremy Corbyn.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist