JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Koniec medzinárodnej hegemónie USA

Trumpova vláda očividne naznačuje koniec medzinárodnej hegemónie USA. Medzinárodný hegemón vie definovať pravidlá, ktoré nachádzajú ...

[Joachim Becker]

Amerikán

Jeden môj priateľ vyhral v lotérii zelenú kartu a z Rumunska emigroval do Spojených Štátov Amerických. Ako o pár rokov neskôr s pokorou ...

[Tiburon]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, sú v stanoch, pri teplote -4C utečenci, ktorí mohli a mali byť aj u nás by bolo zvrátené. Nemenej perverzné boli slova premiére Fica na staníckom sneme v ten istý deň.

_ma_small

Merkollande v Štrasburgu

Editorial | Rado Geist | 12.10.2015

Stredajšie vystúpenia Angely Merkelovej a Françoisa Hollanda v Európskom parlamente boli naozaj symbolické. Symbolizovali hĺbku problémov, ktorým Európa čelí, a neexistenciu vízie, ako ich riešiť. Je mnoho dobrých dôvodov žiadať, aby Európa bola jednotná. Otázkou je, aká má byť a pre koho.

_ma_small

Putin je opäť v hre

Editorial | Rado Geist | 05.10.2015

Ešte pred pár mesiacmi mohol Vladimir Putin vyzerať ako globálny vydedenec. Pevne usadený na tróne v Moskve, no nepozývaný do „lepšej spoločnosti“ lídrov tzv. vyspelého sveta.

_ma_small

Michal Habaj: CAPUT MORTUUM

Editorial | Michal Habaj | 03.10.2015

Ukážky z novej zbierky poézie Michala Habaja.

_ma_small

„Milovať budeš cudzinca ako seba samého“ (Lev 19, 34) vyhlásenie na tému migrácie a utečencov

Editorial | redakcia | 29.09.2015

Výkonný výbor medzinárodnej rady kresťanov a židov (ICCJ) a spolupredsedovia medzinárodného abrahámovského fóra (IAF).

_ma_small

Všetko zlé je na niečo ešte horšie

Editorial | Saša Salmela | 25.09.2015

Utečenecká kríza sa skloňuje z mnohých temných strán a uhlov. Jej pozitívne vplyvy sú ponechávané nepovšimnutými: veď ako víry tejto humanitárnej katastrofy brúsia charaktery malých, zaznávaných národov! Ľahostajnosť o osud krajiny, národa a kultúry v nich definitívne pominula.

_ma_small

Načo nám je naše súkromie?

Blog Ľudské práva | Martin Kovanič | 24.09.2015

Právo na súkromie patrí medzi základné ľudské práva a slobody. Aj slovenská ústava zaručuje nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia. Toto právo može byť narušené len v prípadoch určených zákonom – čo sa deje najčastejšie v súvislosti s udržiavaním bezpečnosti a fungovaním štátnej správy. V poslednej dobe sa do popredia dostávalo najmä napätie medzi právom na súkromie a bezpečnosťou a hľadanie vhodnej hranice suspendovateľnosti tohto práva za účelom udržiavania bezpečnosti. Táto diskusia sa sčasti dotkla aj Slovenska – a to najmä kvôli návrhu na plošné zhromažďovanie metadát pre potreby boja proti terorizmu.

_ma_small

Arabská migračná vlna a nevinná Slovač

Editorial | Juraj Mesík | 23.09.2015

Ťažko povedať, prečo sa masy migrantov z Arábie, Afriky a južnej Ázie valia do zahnívajúcej a dekadentnej Európy a nie do duchovného a mierumilovného hodnotového raja v Rusku. Asi nechytajú Russia TV a podľahli imperialistickej propagande prehnitého a zanikajúceho Západu...

_ma_small

Za život, vieru a ľudskosť

Editorial | Tomáš Hellebrandt | 18.09.2015

Hlavným posolstvom nadchádzajúceho Národného pochodu za život je „ochrana života každého človeka od počatia až po prirodzenú smrť“. Ako chápať tento vznešený cieľ v otázke interrupcií?

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2017 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist