JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, sú v stanoch, pri teplote -4C utečenci, ktorí mohli a mali byť aj u nás by bolo zvrátené. Nemenej perverzné boli slova premiére Fica na staníckom sneme v ten istý deň.

_ma_small

Kon-Tiki 21. storočia

Editorial | Peter Balko | 17.09.2015

28. apríla 1947 sa šesťčlenná posádka na čele s nórskym moreplavcom a antropológom Thorom Heyerdahlom vydala na plavbu cez Tichý oceán z Peru do Polynézie. 6 980 km za 101 dní. Bez motora, na tradičnej inkskej plti z balzového dreva, oddaní len slnku a prúdu. Expedícia, ktorá mala dokázať, že ľudia už pred 1 500 rokmi nevideli v moriach a oceánoch múry, ale cesty, vstúpila do dejín zámorských objavov pod názvom Kon-Tiki.

_ma_small

Byť nečistým tvorom

Editorial | Beata Beregrad | 16.09.2015

Kapitola, ktorá by kvalitami mohla byť samostatnou poviedkou, je z knihy The Green Road írskej autorky Anne Enright, len kamienok mozaiky osudov jej hrdinov. Po tieto dni ju však pociťujem skôr ako kus štrku v topánke svojej pamäti. Omína, nedá pokoj. Pritom je to iba rozprávanie o psovi, ktorý mal smolu.

_ma_small

Dve zlyhania za sebou

Editorial | Rado Geist | 14.09.2015

Po neslávnej úlohe, ktorú sme zohrali v rokovaniach s gréckou vládou, dala utečenecká kríza našej vláde opäť možnosť predviesť politickú krátkozrakosť a cynizmus. Nesklamala – na čele s premiérom Robertom Ficom.

_ma_small

Dve zlyhania za sebou

Editorial | Rado Geist | 14.09.2015

Po neslávnej úlohe, ktorú sme zohrali v rokovaniach s gréckou vládou, dala utečenecká kríza našej vláde opäť možnosť predviesť politickú krátkozrakosť a cynizmus. Nesklamala – na čele s premiérom Robertom Ficom.

_ma_small

Výzva primátorovi a poslancom/kyniam MsZ Bratislavy k pochodu 12.9. 2015

Slovensko | redakcia | 10.09.2015

Vážený pán primátor mesta Bratislavy, vážené poslankyne, vážení poslanci mestského zastupiteľstva, my, obyvateľky a obyvatelia mesta Bratislavy a Slovenska Vás oslovujeme s výzvou verejne reagovať na ohlásenú akciu s názvom Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA, ktorá sa má konať 12. septembra od 15.00 v Bratislave.

_ma_small

Odsun Nemcov a Benešove predvojnové snahy o česko-nemecké zmierenie

Európa | Roman Jančiga | 10.09.2015

V roku 1958 sa v Prahe uskutočnila výstava historických dokumentov, medzi ktorými sa nachádzal aj dodnes málo známy plán riešenia tzv. nemeckej otázky z roku 1938. Jeho autorom bol prezident Beneš.

_ma_small

Zober si domov Simonu a Romana

Editorial | Michal Havran ml. | 08.09.2015

Po rozmanitých výzvach apelujúcich na moje svedomie som sa rozhodol, že si zoberiem niekoho domov. Nehovorím to rád, dobré veci sa majú robiť v tichosti, ako liečba. Po zvažovaní dilemy, komu by som mohol ponúknuť miesto na rozťahovacom gauči som usúdil, že o sýrskych kresťanov je postarané. Slovenská republika sa už za nimi trasie, počas džihádistického trekkingu z pohostinnej Budapešti do Viedne odstránila z diaľnice všetky šípky a navigácie ukazujúce, že po pravej strane je Slovensko.

_ma_small

Neľudská doba

Editorial | Rado Sloboda | 28.08.2015

Slovensko sa zmieta vo vlnách nenávisti. Rómovia, gejovia a lesby, utečenci. Dlho som veril, že toľko nenávisti musí nevyhnutne vyvolať protivlnu lásky alebo hodnôt slobody, rovnosti a solidarity alebo aspoň čohosi nezreteľne pozitívneho. Nestalo sa. Pravidelne sa stretávať s kamarátmi a známymi je síce prínosné pre sociálne väzby, ale na zmenu je to ohromne málo. Hľadiac do zástupov mojej generácie pociťujem len skepsu. Ideály a utópie sú out. Like ani share však nestačí.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist