JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Blog Ľudské práva

Rozhovor "Táto palestínska kríza donúti Obamu zaujať stanovisko“

Blog Ľudské práva | Alena Krempaská | 19.11.2012

Samia Hathroubi, 26- ročná francúzska moslimka s tuniskými koreňmi, zakladateľka platformy mladých lídrov z Izraelu a Palestíny YALA (Young leaders for peace). V mene YALA sa venuje diplomacii a mierovým vyjednávaniam na regionálnej a medzinárodnej úrovni. Pôsobí v Tel-Avive v Izraeli.

Vyvážame kazetové bomby

Blog Ľudské práva | Robo Mihály | 16.11.2012

Len málokto na Slovensku vie, že naša krajina vyrába bomby. Žiaľ ešte menej ľudí na Slovensku vie, že naša krajina vyrába a obchoduje s muníciou, ktorá je zakázaná vo väčšine štátov sveta pre jej extrémne dopady na civilné obyvateľstvo. Dámy a páni, zoznámte sa s kazetovými bombami.

Obama: Mučitelia sudcami?

Blog Ľudské práva | Peter Weisenbacher | 06.11.2012

Dnes si američania zvolia nového, alebo staronového prezidenta, práve končí kampaň na ktorej stoja dvaja viditeľne vyčerpaní muži. Na jej začiatku, práve v deň, keď Barack Obama odštartoval svoju kampaň za znovuzvolenie sa po viac ako troch rokoch, obnovili "súdne" konania na vojenskej základni Guantanámo. Konkrétne s päticou obvinených z teroristických aktivít proti USA, najmä útokov z 11. septembra 2001. Zatvorenie Guantanáma a zrušenie vojenských tribunálov pritom patrili medzi hlavné predvolebné sľuby súčasného prezidenta Spojených štátov, nepochybne prispeli k jeho medzinárodnej obľube a renomé návratu k hodnotám práva a spravodlivosti po "kovbojských" rokoch Georgea W. Busha.

Štartuje blog o ľudských právach

Blog Ľudské práva | redakcia | 25.10.2012

Vážené čitateľky a čitatelia, od dnešného dňa budete môcť na jetotak.sk čítať články, analýzy a úvahy zamerané na ľudské práva.

Kongo: Mier a/alebo(?) spravodlivosť

Blog Ľudské práva | Jana Panáková | 24.10.2012

Kongo (oficiálny názov Konžská Demokratická Republika) denno denne súťaží s Palestínou o prvé miesto v rebríčku krajín, o ktorých slovenské médiá trvdohlavo mlčia. Je krajinou, kde sa prakticky nekončiaci ozbrojený konflikt stal business as usual, kde priamo úmerne s rastúcou frekvenciou násilia klesá záujem médií o ňom informovať. A nakoľko slovenská verejnosť dostáva informácie o udalostiach vo svete tak povediac na prídel, stane sa, že na tú „Afriku, čo sa tam strieľajú“ nezostane miesto. Tento blog si trúfa túto medzeru aspoň čiastočne vyplniť.

Kat Obama

Blog Ľudské práva | Alena Krempaská | 24.10.2012

Obama, muž, ktorý rozhoduje o živote a smrti, samozvaný šerif, ktorý stojí nad zákonom, ochranca ľudu, na diaľku rozozná, kto je záporák. Steven Seagal sa môže schovať, Chuck Norris šípi konkurenciu. Všetko v poriadku, ak by na konci boli titulky „ Koniec“ a ubezepčenie, že „žiadna osoba nebola počas nakrúcania filmu v skutočnosti zranená, odsúdená ani zavraždená“.

Export slovenskej smrti

Blog Ľudské práva | Robo Mihály | 10.08.2012

Slovensko sa stalo, podobne ako ďalšie krajiny východného bloku na konci studenej vojny, rajom pre obchod so zbraňami. Rozmach zbrojárskeho priemyslu od 70-tych do konca 80-tych rokov, kedy zbrojárska výroba tvorila podľa oficiálnych čísel cca. 40% HDP, využili i mnohé slovenské firmy pri svojom vzniku v prvej polovici 90-tych rokov.

Blog pripravujeme v spolupráci s Inštitútom ľudských práv (IĽP) a jeho cieľom je prinášať témy a opomínané ľudsko-právne aspekty globálneho diania. Editorom blogu je riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher. IĽP je nezisková, apolitická, členská a aktivistická organizácia.

Viac informácií o IĽP a možnostiach podporiť, alebo sa zapojiť do ochrany ľudských práv nájdete na stránke www.ludskeprava.sk a novinky facebook.com/ludskeprava

Kontakt: blog@ludskeprava.sk

Realizované s finančnou podporou Ministr. zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd. Za obsah je výlučne zodpovedný Inštitút ľudských práv.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist