JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Zopár slov k heteroideológii

Kríza žánru | Blog Ľudské práva | Peter F. 'Rius Jílek | 09.09.2014

_ma_small

Keď niekto na začiatku dvadsiateho prvého storočia argumentuje Sodomou a Gomorou voči nárokom gejov a lesieb na inštitúciu manželstva a adopcie detí, Bibliu – samozrejme – nepochopil alebo ju vôbec nečítal, čo je pre drvivú väčšinu signatárov scestnej petície za vyhlásenie referenda parodujúceho demokratické hodnoty oveľa pravdepodobnejšie.

Takýmto ľuďom sa dá maximálne protirečiť tým, že incest potom musí byť v úplnom poriadku, lebo príkladný Lót po nociach bez problémov chlastal v prítomnosti vlastných dcér toľko, až si s nimi zasúložil, a to sa mezopotámskemu bôžikovi zrejme nebridilo.

Ale nechcem schádzať na obdobnú úroveň, horšie sa totiž diskutuje medzi vzdelanými fanatikmi typu Vladimír Palko, ktorý dokonca melie o nejakej súdnej tyranii, akoby ľudské práva mali závisieť od laického názoru majority. Úprimne teda vďaka za takúto legislatívnu totalitu, pretože kvôli nej Afričania už nie sú otrokmi a ženy môžu nosiť nohavice, ba zúčastňovať sa volieb.

Na lásku naozaj netreba papier, napriek tomu sa dve osoby opačného pohlavia často rozhodnú oficiálne si zaregistrovať svoje partnerstvo, hoci sa ich ani na úrade, ani v kostole nikto nepýta, či sú schopní splodiť potomstvo alebo nebodaj na záľubu v análnom sexe. Skutočná podstata celého sváru tkvie v tom, že niektorí takzvaní slušní občania si veru púšťajú fantáziu na uzdu a predstavujú si, keby vykonávali akési netradičné intímne praktiky. Hor sa rovno ústavou chrániť misionársku polohu.

No kňaz Marián Kuffa dikciou frankensteinovského mutanta Matky Terezy a Andera z Košíc všetko zaklincoval, keď prirovnal kvír komunitu k masovým vrahom. Asi pozabudol na klérofašistický režim vojnového Slovenska podieľajúceho sa na genocíde židovského a rómskeho obyvateľstva. Za takéto výroky sa predsa vo vyspelých krajinách Európskej únie nesie trestná zodpovednosť. Mimochodom, vo viac než polovici z nich sú homozväzky dávno zákonne ošetrené.

Ak chce dnes niekto žiť podľa reálií dôb bronzovej a železnej, pokojne, nech si postaví novú archu hádam aj pri Žakovciach a čaká, kým globálne otepľovanie roztopí ľadovce na severnom póle. Living history však nie je povinnosťou, sú tiež ľudoopice, ktoré sa tešia výdobytkom modernej civilizácie a nemyslím na teplú vodu, prezervatív a internet, ale i na vedecké poznatky o tom, že po masturbácii na dlaniach nezačnú rasť chlpy a že Fred Flinstone nemohol spoločne existovať s dinosaurami. Krížová výprava Aliancie za rodinu sa v princípe nelíši od džihádistických aktivít Talibanu či Islamského štátu, iba sa v nej nestínajú hlavy doslova, len sa podrezáva kultúrny pokrok humanistickej viery v slobodu a rovnosť.

Bookmark and Share

Súvisiace články:

Hodnotenie

6

Tento článok zatiaľ hodnotilo 476 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Blog pripravujeme v spolupráci s Inštitútom ľudských práv (IĽP) a jeho cieľom je prinášať témy a opomínané ľudsko-právne aspekty globálneho diania. Editorom blogu je riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher. IĽP je nezisková, apolitická, členská a aktivistická organizácia.

Viac informácií o IĽP a možnostiach podporiť, alebo sa zapojiť do ochrany ľudských práv nájdete na stránke www.ludskeprava.sk a novinky facebook.com/ludskeprava

Kontakt: blog@ludskeprava.sk

Realizované s finančnou podporou Ministr. zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd. Za obsah je výlučne zodpovedný Inštitút ľudských práv.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist