JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

15. Opušťák

Kríza žánru | Poetica hermetica | Mária Modrovich | 10.07.2013

_ma_small

Naše sociálne podmienky robia z mužského a ženského dve úplne odlišné kultúry,… ich životné skúsenosti sú celkom odlišné. / Kate Millett (sorka, voľne prekladám)

Lístok s týmto som našiel včera ráno na stole. Je streda 10.00, Renátu som nevidel od pondelkovej večere. Včera som si hovoril, že asi vyrazila na výlet na vzdialenejšiu pláž, možno surfovať s nejakými lokálnymi známymi na St. Theresu, alebo po hulenie do Montezumy, medzi starých feťáckych hipíkov, zabudnutých v čase. Asi chce byť chvíľu sama.

Zatiaľ sa nevrátila...

Dnes ráno som si dal relaxačnú polhodinku nadávania. Chodil som hore-dolu po kuchyni a pičoval na skurveného klienta, ktorému všetky ženy utekajú, aj na zbabelé ženy, ktoré sa namiesto riešenia problémov odstrihávajú od reality a miznú. A sračky všetkých týchto troch neschopných imbecilov riešim ja, stojím tu ako panák v poli, nastražený schytať to zo všetkých strán, za všetkých. Ja, čo si tu len poctivo zarábam na živobytie, neničím životy detí, rodičov ani životných družiek/druhov, neodrbávam zamestnancov, ja to teraz dostávam za celé pojebané nefunkčné ľudstvo.

Toto je ten slávny svätý pokoj?! vrieskal som na záver opakovane do korún stromov. Nikto, ale vôbec nikto si ma nevšímal.

Začalo ma svrbieť celé telo - určite ma poštípal nejaký odporný exotický pavúk -, hnusili sa mi palmy, ranný vetrík aj costarické slnko. Najviac ma iritoval oceán, duniaci dole na pláži. Čo hučíš, povedal som, ale už len potichu, pre seba, nepopulárny pacient v rohu psychiatrickej liečebne. Cítil som sa trápne, a okrem záchvatu paniky som sa desil aj toho, že zrazu dorazí upratovačka alebo záhradník, a budú si naozaj myslieť, že mi preskočilo. Päsťou som buchol do od-cukrovej-vody zalepeného krmítka pre skurvených kolibrov, a na moment som zauvažoval, či neskočiť z prvého poschodia do bazéna. Na uvoľnenie. Urobiť niečo bláznivé, niečo craaazy, čo by v takejto situácii urobil spevák z Aerosmithu, ten s tou tupou megadržkou. Ale paralelne: bazén je asi príliš plytký na neuvážené kaskadérske kúsky neurotického substitúta, jednak si môžem ublížiť, jednak môžem “pokaziť” klientovi bazén, o chvíľu je tu a ja ho nesmiem sklamať ešte viac.

Nesklamať chlebodarcu.

Išiel som do kúpeľne a asi desať minút som na seba pozeral v zrkadle. Rozhodol som sa, že po niekoľkých týždňoch v trópoch oholím. To bude iste vhodné. Prichádza klient, treba vyzerať repre. Akože mi na niečom záleží.

Aspoň prídem na iné myšlienky.

Neprišiel som, len som sa porezal, a od zúrenia som plynule prešiel do ľútosti. Veď ja som tu celý čas ako taký vták v tŕní, ako taký tukan opustený, na smrť vystrašný. Neviem dňa ani hodiny, kedy zase niekto zmizne, kedy mi banditi budú hroziť poštovou známkou, kedy ma šialená psychedelická Viktorka poženie medzi primátov a komáre do džungle.

Teraz bez strniska navyše vyzerám ako buzna. Brucho mi narástlo z tých kukuričných placiek, a tuším sa mi robia kúty - áno, robia sa mi. Klient ma naposledy videl pred dvoma mesiacmi, čo si preboha pomyslí? Že zamestnal nejakú socku. Že som to bol pravdepodobne ja, kto mu uniesol dcéru. A že sorka, teraz je fuč aj nepríčetná manželka.

Bookmark and Share

Hodnotenie

5

Tento článok zatiaľ hodnotilo 135 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Diskusia

Naposledy pridaný: 11.07.2013 (Kuko)

Diskusia k článku obsahuje 4 príspevkov


Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist