JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Poetica hermetica

V znamení trinásteho kľúča

Poetica hermetica | Piet Kastel | 01.11.2009

Veštby, nech už akokoľvek výstredné, falošné, zavádzajúce, mienené ako žart alebo ako vážne varovanie, sú nesporne výbornou príležitosťou na vyprovokovanie tých duševných „síl“, ktoré človek buď podceňuje a zosmiešňuje, alebo naopak: preceňuje a klania sa im, nevediac k nim zaujať presvedčivý postoj.

Hermetické inspirace

Poetica hermetica | Jakub Hlaváček | 19.06.2009

Ani ten nezatvrzelejší cynický skeptik nemůže přehlédnout, že hermetické myšlení dnes znovu zažívá svůj velký návrat jak do humanitních, tak do přírodních věd, a lidstvo právem očekává, že Hermés se znovu ujme své role psychopompa a čilého prostředníka mezi jednotlivými bohy a světy.

Démonológia nastávajúcich dní

Poetica hermetica | Piet Kastel | 15.05.2009

Človeku nemožno dôverovať. Z viacerých dôvodov. Človek je tvor, o ktorom palestínsky tulák, rozvracač a azda najpopulárnejší exorcista vyhlásil, že v celej prírode iba on nemá miesta, či skrýše, kam by sa uchýlil. Konečné a nezničiteľné bezpečie nie je síce dopriate ani zvieratám, no tie sú oveľa dôveryhodnejšie ako človek: ich správanie je predvídateľné, jednoduché. Inak povedané: nie sú v područí démonických síl.

Poetica Hermetica

Poetica hermetica | Michal Havran ml. | 10.04.2009

Vážení čitatelia, využívame veľkonočné obdobie na spustenie novej rubriky s názvom Poetica Hermetica, ktorú pripravujeme v spolupráci s pražským vydavateľstvom Malvern. Nájdete si v nej texty venované hermetickým a poetickým interpretáciam viditeľného a neviditeľného. Prvý príspevok je esejistickým cestopisom do krajov juhofrancúzskej poézie a herézy.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist