JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Najčítanejšie

Pohodom vchod!

Michal Havran ml.

Koľko chodiť?

Ľuboš Dojčan

Píšte všetci modrým perom

Michal Havran ml.

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Peter Weisenbacher

Slovensko

Za komunistov bolo lepšie

Slovensko | Ján Košč | 16.11.2015

Všetci mali prácu, všetci mali kde bývať, mlieko stálo 2 koruny, bol tu pokoj, kriminalita malá, neboli tu boháči, ani bieda, ľudia mali k sebe bližšie - držali spolu.

Halt! Grenze – nevstupovať!

Slovensko | Ján Sklenár | 13.10.2015

V krajine pod Tatrami si každý žije svoj malý mikrokozmos. Cez deň sa ponáhľa, aby našporil, samozrejme čo najviac. Večer vyčerpaný ukladá deti do postele a keď mu ešte oči slúžia, otvára web.

Výzva primátorovi a poslancom/kyniam MsZ Bratislavy k pochodu 12.9. 2015

Slovensko | redakcia | 10.09.2015

Vážený pán primátor mesta Bratislavy, vážené poslankyne, vážení poslanci mestského zastupiteľstva, my, obyvateľky a obyvatelia mesta Bratislavy a Slovenska Vás oslovujeme s výzvou verejne reagovať na ohlásenú akciu s názvom Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA, ktorá sa má konať 12. septembra od 15.00 v Bratislave.

Západná orientácia 1. ČSR a historické poznámky Jána Čarnogurského

Slovensko | Roman Jančiga | 13.07.2015

Zvykne sa zdôrazňovať, že štúdiom histórie sa človek dokáže poučiť z minulých chýb a že sa vďaka tomu môže často lepšie orientovať v aktuálnych dilemách a problémoch. S týmto názorom sa možno stretnúť najmä pri analýzach politiky a medzinárodných vzťahov. Znalci histórie sú vďaka tomu občas (nesprávne) považovaní za prorokov. V konzervatívnej časti spoločnosti je toto prorocké privilégium reprezentované úvahami Jána Čarnogurského.

Diaľnice a prosperita

Slovensko | Daniel Šmihula | 10.06.2015

Ak porovnáme na Slovensku mapu diaľničnej siete s mapou vyjadrujúcou mieru nezamestnnaosti na Slovensku, zistíme nápadnú zhodu. Okresy s relatívne nízkou mierou nezamestnanosti sú obyčajne tie, ktoré sú diaľnicou alebo rýchlostnou cestou spojené s Bratislavou ako ekonomickým centorm štátu a bránou na západne a svetové trhy. Osamotené krátke úseky diaľnic či rýchlostných ciest, ktoré daný región s ničím a s nikým nespájajú, takýto účinok nemajú.

Pán premiér,

Slovensko | Marcel Uhrin | 12.05.2015

už som to nevydržal a rozhodol som sa vám napísať. Naštval som sa. Som obyčajný občan, učím na univerzite biológiu a snažím sa ako len viem odovzdať svojim študentom vedomosti, ktoré mám, osobné skúsenosti a možno aj svoj osobný pohľad na svet. Pohľad na svet, ktorí mi vštepili rodičia, milované osoby, ktoré zažili útrapy vojny, nenaplnené sny, mama ako Karpatská Nemka aj deportácie a rôzne ďalšie ťažkosti. Pohľad na svet, v ktorom slušnosť a úcta je nado všetko. Uvedomujem si samozrejme denne aj to, že žijem ako pedagóg za štátne peniaze, som len služobník „daňového poplatníka“. A toto je to najdôležitejšie k čomu sa chcem dostať.

Konzervatívne skupiny využívajú stratégie násilníkov

Slovensko | Lenka Krištofová | 31.03.2015

„Riešenie problematiky násilia páchaného na ženách brzdia na Slovensku konzervatívne skupiny, ktoré nikdy s touto témou nepracovali a nemajú v nej expertízu. Takýto atak zažívajú viaceré európske krajiny, má jasné geopolitické súvislosti.“ Rozhovor s odborníčkou pre oblasť násilia páchaného na ženách Adrianou Mesochoritisovou viedla Lenka Krištofová.

Putinova svätá aliancia (nielen) za rodinu III. (Quo vadis, Slovensko?)

Slovensko | Anna Göldi | 27.02.2015

To naše malebné Slovensko sa nám za posledný rok - dva podstatne zmenilo; z driemajúcej krajinky idylických scenérií s pasúcimi sa ovečkami začala spolu s bryndzovými haluškami a lacným vínom nasávať pod povrchom rezonujúce prúdy nenávistnej antisemitistickej, xenofóbnej a homofóbnej propagandy.

Ste Putinov troll? Otestujte sa!

Slovensko | Remi Kloos | 27.02.2015

V dnešnej dobe hrozí, že človek poriadne ani nevie ako a zrazu sa z neho stane v očiach druhých Putinov troll. Preto som pre čitateľov pripravil krátky test, aby zistili, či im hrozí označenie Putinov troll alebo nie. Dúfam aj, že trochu lifestylu portálu jetotak.sk neublíži.

Kultúrni katolíci?

Slovensko | Filip Giniš | 16.02.2015

Niektorí vykladači výsledkov referenda tvrdia, že tí katolíci, ktorí sa referenda nezúčastnili, nie sú „aktívni katolíci“, ergo nechodia pravidelne do kostola, sú len „kultúrni katolíci“. Je to ale skutočne tak?

Koniec éry malých hráčov

Slovensko | Juraj Lobotka | 22.01.2015

Blízka politická smrť tradičných politických strán otvára možnosti pre mladé politické hnutia a neformálne zoskupenia. Straničky a strany, cítiac zväčšujúce sa mocenské vákuum, zvyšujú svoju aktivitu. Investujú svoj čas a svoje alebo niečie prostriedky. Robia nábor nových tvári, či nebodaj rovno osobností. Nič prevratne nové, čomu odpovedá aj záujem verejnosti. Nezáujem a neinformovanosť pritom vedie k potenciálu pre zneužitie. A pred parlamentnými voľbami budú aj malí hráči hrať nebezpečne sa tváriace hry. Sú to však skutoční hráči?

A kde je mama?

Slovensko | Anna Göldi | 21.01.2015

Adopcia a výchova detí pármi rovnakého pohlavia je na Slovensku téma, ktorú by sa bez preháňania dala nazvať „horúcim zemiakom“. Iniciátori blížiaceho sa referenda vy(zne)užívajú takmer nulovú informovanosť verejnosti o takýchto rodinách, ktoré – na počudovanie mnohých - žijú aj medzi ako „neviditeľná menšina“.

Chvála kreativite alebo Prečo sa nezúčastním referenda

Slovensko | Peter F. 'Rius Jílek | 14.01.2015

Na rozdiel od jednobunkových organizmov ako sú napríklad niektoré prvoky alebo z tých komplikovanejších, za ktoré sa považujú – dajme tomu – parazitické pásomnice, má drvivá väčšina živočíchov na tejto planéte tráviacu sústavu. Nemusia teda prijímať potravu difúziou, čo znamená celým povrchom tela, ale špeciálnym otvorom nazývaným ústa.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist