JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Pán premiér,

Kríza žánru | Slovensko | Marcel Uhrin | 12.05.2015

_ma_small

už som to nevydržal a rozhodol som sa vám napísať. Naštval som sa. Som obyčajný občan, učím na univerzite biológiu a snažím sa ako len viem odovzdať svojim študentom vedomosti, ktoré mám, osobné skúsenosti a možno aj svoj osobný pohľad na svet. Pohľad na svet, ktorí mi vštepili rodičia, milované osoby, ktoré zažili útrapy vojny, nenaplnené sny, mama ako Karpatská Nemka aj deportácie a rôzne ďalšie ťažkosti. Pohľad na svet, v ktorom slušnosť a úcta je nado všetko. Uvedomujem si samozrejme denne aj to, že žijem ako pedagóg za štátne peniaze, som len služobník „daňového poplatníka“. A toto je to najdôležitejšie k čomu sa chcem dostať.

Ide totiž o to, že aj vy ste len služobník „daňového poplatníka“. Verím (ale pochybujem), že si to uvedomujete. Samozrejme, ste vo vyššej funkcii ako ja, ale každý šliapeme na svojej úrovni a ja sa domnievam, že každý z nás, služobník „daňového poplatníka“ má slúžiť všetkým, ktorých sa jeho práca týka. Ja najmä študentom, vy občanom celého štátu. Áno, možno vás to prekvapí, ale naozaj si myslím, že máte slúžiť všetkým občanom nášho spoločného štátu, našej krajiny (bez ohľadu na to, či vás volili alebo nie). Myslím, že ste to aj sľubovali. Ale už dlhšie si myslím, že tak nekonáte a teraz sa mi to potvrdilo.

Viete pán premiér, pominiem teraz všetky vaše kauzy (Váhostav neVáhostav), pominiem aj fakt, že kým neodpoviete na banálnu otázku o byte z Gorily, tak vám neverím ani nos medzi očami. To je ale jedno, stále ste predsedom našej vlády, čiže našej krajiny (uvidíme či budete rešpektovať, že ja som občanom našej krajiny) a vďaka tomu ovplyvňujete naše životy a preto mám právo (a aj to robím) vašu činnosť sledovať.

A aj preto ma teraz naštvalo, že ste (len z pozície svojej [ozaj svojej?] moci) nariadili svojim (ozaj, sú vaši, či naši?) ministrom, aby neodpovedali jedným z novín na akékoľvek otázky (podobne ako Mečiar kedysi, teší vás to?). Prečo ma to trápi a prečo ma to naštvalo? Je to jednoduché. Som slobodný a aj dosť angažovaný občan, a činnosť vlády (ktorej ste neohrozeným šéfom), ma zaujíma. Fakt. Možno sa čudujete, ale naozaj. Patrím k ľuďom, ktorí si napríklad škrtajú u vlád splnené sľuby z programových vyhlásení a iných celospoločenských dokumentov. A iný informačný kanál ako noviny na to jednoducho nemám. Ako mnoho iných občanov sledujem činnosť vašej („vašej“) vlády sprostredkovane (a pre vás možno toto bude prekvapením), činnosťou novinárov. A v tomto bode, na rozdiel od vás, mám ja slobodu voľby. Ja si môžem vybrať, ktoré noviny a médiá čítať budem, vy nie. Teda jasne, aj vy si môžete vybrať, ktoré médiá čítať chcete, ale čo rozhodne nesmiete, je rozhodnúť sa, ktorým médiám budete (pripomína, že ako služobník „daňového poplatníka“) odpovedať na otázky, a ktorým nie. Domnievam sa, že máte informovať všetky. Bulvárne, nebulvárne, socialistické, kapitalistické, konzervatívne, liberálne, katolícke, evanjelické, akékoľvek. Rozumiete? (Mali by ste, máte vysokú školu, dokonca nejaké tie akademické tituly). Myslím, že je to vaša povinnosť, dokonca to nejako upravujú aj naše právne predpisy. A ak niektorým médiám informácie odmietnete, tak sa domnievam, že robíte chybu. Lebo sa dotýkate, (ako aj v mojom prípade), niektorých z občanov, ktorí si niektoré médium vybrali. Možno si myslíte, že prejavujete akýsi chlapský postoj, ale nie je to tak. Osobne si myslím, že ste len obyčajný ješitný chrapúň, ktorý v momente svojho rozhodnutia „neposkytnúť“ „serie“ (prepáčte za výraz) na mňa, na jedného zo „svojich“ občanov. Na jedného z občanov, ktorý o vašej činnosti chce (a má na to právo) čítať v novinách a médiu, ktoré si sám vyberie.

Mňa rodičia učili, že správny chlap sa postaví každej, aj tej najťažšej otázke. Vy ma, pán premiér denne už dlhšie presviedčate o tom, že ste slaboch. To naozaj nie ste schopný obhájiť svoje rozhodnutia pred akýmkoľvek novinárom?

Bookmark and Share

Hodnotenie

8

Tento článok zatiaľ hodnotilo 512 čitateľov

Ako funguje hodnotenie článkov?

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist