JeToTak.sk - úvodná stránka

Výber z blogov

Kam miznú regionálne rozdiely

Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu. V tejto veci sa zhoduje ...

[Štefan Domonkos]

Turecko na križovatke

Na prvý pohľad sa zdá, že život v Istanbule sa nezmenil. Na cestách sú zápchy, ľudia sa ponáhľajú na trajekt alebo na autobus. Už ...

[Joachim Becker]

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Predvčerom bolo 10. decembra, Medzinárodný deň ľudských práv. No oslavovať toto výročie vo chvíli keď na Maďarskej hranici, v Tompe, ...

[Peter Weisenbacher]

Najčítanejšie

Pohodom vchod!

Michal Havran ml.

Koľko chodiť?

Ľuboš Dojčan

Píšte všetci modrým perom

Michal Havran ml.

Ľudské práva neonacistov aj utečencov sú rovnaké

Peter Weisenbacher

Svet

Humanitárnu pomoc potrebujeme - aj my

Svet | Stephen O’Brien a Kevin J. Jenkins | 25.05.2016

V nasledujúcom desaťročí bude väčšina v súčasnosti zraniteľných ľudí na svete žiť v nestabilných mestách a krajinách postihnutých konfliktom. Pretrvanie tohto trendu spôsobí, že konflikty budú spotrebovávať 80% humanitárnych zdrojov, čo zabrzdí rozvoj a odčerpá bilióny dolárov.

Investície do mierových operácií v prospech dneška a budúcnosti

Svet | Hervé Ladsous | 16.11.2015

Koncom septembra sa stretlo viac ako 50 svetových lídrov na významnom summite pri príležitosti 70.zasadania Valného zhromaždenia, aby sa zaviazali k podpore a novým príspevkom na mierové operácie OSN.

Ktorá krajina je najviac dobrá?

Svet | Jakub Šimek | 24.04.2015

Simon Anholt, najuznávanejší expert na národný branding na svete, urobil z jeho dlhoročných prieskumov záver, že správanie krajiny, ktoré iní vnímajú ako prospešné pre svet, najviac prispieva k jej dobrému imidžu. Posledné dva roky sa preto venoval tvorbe rebríčka, ktorý nazval Good Country Index, ktorým sa tento prospech snažil zmerať a porovnať. Ktorá krajina najmenej škodí svetovému rozvoju a najviac prispieva k riešeniu globálnych problémov? Táto otázka sa dotýka aj konceptu „koherencie“ – krajina by nemala jednou rukou dávať a druhou brať viac, než dala.

Ja som Charlie, Ty nie si Charlie, On je Ahmed

Svet | Ján Sklenár | 22.01.2015

Znie to skoro ako detská vyčítanka. Článkov o tom, kto dnes je Charlie a kto nie je, je plná tlač. Za iných okolností by si v Charlie Hebdo z takejto diskusie urobili asi poriadnu srandu. Už ale nedokážu. Nie preto, že by po nedávnych udalostiach nechceli a nevedeli, ale preto, že redakciu vyvraždili, de facto zlikvidovali.

Putinova svätá aliancia (nielen) za rodinu

Svet | Anna Göldi | 12.12.2014

Pred pol rokom sa vo Viedni uskutočnila tajná schôdzka Putinovej „piatej kolóny“ v Európe. Stretnutie bolo prísne strážené a malo zostať utajené. Napriek tomu sa o ňom dostali informácie na verejnosť. Prítomní nacionalisti a kresťanskí fundamentalisti z Ruska a EÚ diskutovali o tom, ako spasiť Európu pred liberalizmom, „satanskou homoloby“ a ako obnoviť „bohom ustanovený poriadok“.

Sme v spánkovom režime

Svet | Hanno Hauerstein | 29.07.2014

V rozhovore Etgar Keret o čakaní na ďalší poplach v Tel Avive a o chýbajúcej empatii voči ľuďom v Gaze.

Kríza v Sýrii: občianska vojna, globálna hrozba

Svet | Pan Ki-mun | 07.07.2014

Hrôzostrašná vojna v Sýrii sa stále zhoršuje a krv vyteká aj za jej hranice. Rozmáha sa depresívny pocit, že okrem vyzbrojovania bojujúcich strán a sledovania besniaceho konfliktu sa dá urobiť len máločo. Medzinárodné spoločenstvo nesmie ponechať obyvateľov Sýrie a tohto regiónu napospas kríze a nikdy nekončiacej krutosti.

Brána na Tahrír - tri roky egyptskej revolúcie

Svet | Jaroslav Drobný | 12.02.2014

Včera bolo tretie výročie odstúpenia diktátora Mubáraka. Súčasná situácia v Egypte má k situácii za jeho vlády najbližšie za posledné tri roky. Keď sa spätne pozrieme na prvé a druhé výročie revolúcie, na jej oslavy... teda vlastne nie oslavy, povedzme skôr... spomienky, bude to ako vývoj od desiatich k piatim.

Transatlantická dohoda ako útok na demokraciu

Svet | Eduard Chmelár | 20.01.2014

Keď si bol Robert Fico v novembri minulého roka vymeniť predvolebnú fotografiu s Barackom Obamom za troch väzňov z Guantánama, prehodil na stretnutí v Bielom dome poznámku, ktorá neprávom zapadla v mediálnom prachu každodennosti: „Slovensko by privítalo čo najrýchlejšie podpísanie dohody TTIP (Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo) medzi USA a EÚ.

Ústavu prijali, nepokoje pokračujú

Svet | Jaroslav Drobný | 17.01.2014

V utorok a stredu sa v Egypte konalo referendum o novej ústave. V „demokratických reformách“ Egypt prekonáva všetky arabské i africké štáty – z pozície krajiny s najvyššou frekvenciou volieb sa prepracoval k pozícii krajiny s najvyššou frekvenciou ústavných zmien.

Nezmazateľný vplyv JFK

Svet | Pan Ki-mun | 29.11.2013

Jedna z vecí, ktorú veľmi ľutujem je, že som si lepšie neuchoval autogram, ktorý som dostal od prezidenta Kennedyho, keď som mal to nesmierne šťastie, že som ho stretol ešte ako bezmenný tínedžer zo zaprášenej dedinky v Kórei.

Sokrates bloggerom?

Svet | Ivana Rapošová | 04.11.2013

Sokrates za svoj život nenapísal jediný spis; keby Platón nemal v záhybe rúcha skrytý diktafón, západná filozofia by sa vyvíjala diametrálne odlišným smerom.

Čelom vzad, pochodom vchod!

Svet | Jaroslav Drobný | 22.08.2013

Je jednoduché a ľahké odmietnuť „islamofašizmus“ Moslimského bratstva. Stovky západných publicistov sa tým úspešne už roky živí, mainstreamová, bulvárna i alternatívna tlač tým prekypuje. No kto má odvahu vypočuť si varovanie pred autentickým fašizmom, ktorý sa pred našimi očami rodí v Egypte? Fanatizmus na oboch stranách nabral šialené rozmery. O tom islamskom vieme, o tom druhom však vedieť nechceme.

Odporúčame

Video

Čo s utečencami? vačší format, videoarchív


Fotoreport

Výstava v átriu

Čoskoro otvoríme našu fotogalériu.

Occupy Wall Street
Occupy Wall Street 5 Occupy Wall Street 4 Occupy Wall Street 3 Occupy Wall Street 2 Occupy Wall Street 1
Kreacionistické múzeum Petersburg (5) Kreacionistické múzeum Petersburg (4) Kreacionistické múzeum Petersburg (3) Kreacionistické múzeum Petersburg (2) Kreacionistické múzeum Petersburg (1)

Copyright © 2007 - 2018 jeToTak.sk. Všetky práva vyhradené. ISSN 1337-8872

Využívame spravodajstvo z databázy ČTK, ktorej obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho častí verejnosti,
a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané. Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené.
Materiály agentury AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.

Design by MONOGRAM and Maroš Schmidt, Technology by MONOGRAM – TYPO3 Specialist